reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir telefon Google
Katlanabilir telefon Google

Google’dan “en garip” katlanabilir telefon tasarımı

Son dönemde karşınıza birçok katlanabilir telefon haberi ve tasarımı ile çıkıyoruz. Google ise tüm bunları unutturacak garip bir tasarım üzerinde çalışıyor.

İnternet devi Google, şu sıralar Pixel 4 isimli yeni amiral gemisi üzerinde çalışmalar yapıyor. Geçtiğimiz haftalarda resmi olarak ön duyurusu yapılan cihaz, oldukça merak uyandırıyor. Ancak firma ortaya çıktığı kadarıyla katlanabilir telefon tarafında da yer almak istiyor. Bu doğrultuda firmanın aldığı yeni patent, birden fazla sayfaya yani ekrana sahip bir cihazı karşımıza getiriyor. Burada direkt olarak kitap gibi bir yapının patentini aldığı görülen firma, gerçekten şaşırtıyor. Birden fazla ekran nedeniyle oldukça kalın olacak bu telefon, pek gerçeğe dönüşebilecek gibi durmuyor ancak yine de çok ilginç görünüyor. Sektörün geleceği için hayal gücünü zorlayan firma, 10 ya da 20 yıl sonra gerçekten çok ilginç cihazların karşımıza çıkacağını gözler önüne seriyor.

Katlanabilir telefon Google
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon pazarı beklenildiği gibi başlamadı

Biliyorsunuz ilk modeller Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X halen satışa çıkmadı. Oldukça pahalı olan telefonlardan Galaxy Fold’da ekran sorunu çıktı. Mate X modeli de Galaxy Fold’da Samsung’un yaşadıkları yaşanmasın diye Huawei tarafından ertelendi. Şu an yaz sonunda satışa çıkacağı tahmin edilen cihazlar, çok kısıtlı bir kitleye hitap ediyor ancak yine de büyük merak uyandırıyor.

İlginizi Çekebilir

Uçabilen mikro robot