reklamı kapat

POPÜLER

Google

Google imzalı ilk katlanabilir telefon için yeni bilgiler geldi

2021 bitmeden karşımıza birçok katlanabilir telefon modeli çıkarılacak. Bunlar arasında Google imzalı bir model ise olmayacak.

2021’de karşımıza Samsung ve Xiaomi imzalı birden fazla katlanabilir telefon çıktı. Bunlar arasına yıl bitmeden OPPO, Vivo ve Honor imzalı modellerin de dahil edilmesi bekleniyor.

Katlanabilir telefon pazarında en çok merak uyandıran isimlerin başında ise Google geliyor. Google’ın hazırlayacağı ilk katlanabilir telefon, son gelen bilgilere göre 2022’nin ilk çeyreğinde tanıtılacak. Yüksek ihtimalle Pixel Fold ismini taşıyacak telefon, katlanabilir ve büyük ekranlı cihazlara özel Android 12L ile beraber piyasaya sunulacak.

Bu arada Google Pixel Fold için bugün başka bilgiler de var. Örneğin telefonun arkasındaki ana kameranın direkt olarak Pixel 6’lardan değil, Pixel 5’lerde geleceği aktarılıyor. Bu durum elbette üzücü görünüyor.

Pixel 5’lerde 12,2 megapiksel ana kamera yer alırken, Pixel 6’larda 50 megapiksellik yeni bir ana kamera kullanılıyor. Google’ın neden Pixel Fold’a eski sensörü koymak istediği ise henüz tam olarak bilinmiyor. Ancak firma burada ciddi bir maliyet hesabı yapıyor olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google katlanabilir telefon pazarın yazılımsal olarak en iyisi olabilir

Peki telefon için başka neler biliyoruz? Google imzalı ilk katlanabilir telefon modelinin ekranı üzerinde katlanabilir esnek cam kullanılacak. Burada direkt olarak Samsung’dan gelen 7,6 inç ana ekran yer alacak ve bunun üzerinde Galaxy Z Fold’larda da yer alan Ultra-Thin Glass (UTG) yani ultra ince cam katmanı olacak.

Modelin Samsung imzalı bir 5G modeme sahip olacağı da aktarılanlar arasında. Ayrıca Google’ın bu telefonda kendi geliştirdiği Tensor işlemciyi kullanması da hemen hemen kesin durumda. Google, biliyorsunuz Tensor isimli merak edilen işlemcisine ilk olarak Pixel 6 ve Pixel 6 Pro modellerinde yer verdi.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Türkiye ihtimalli Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın