reklamı kapat

POPÜLER

Google

Google imzalı ilk katlanabilir telefon şaşırtıcı şekilde tarih oldu

2021 bitmeden karşımıza birçok katlanabilir telefon modeli çıkarılacak ve bunlar arasında Google imzalı bir model ise olmayacak.

Bunu aslında sizlere daha önce de aktarmıştık. 2021’de Google imzalı bir katlanabilir telefon çıkmayacak, merak edilen cihaz 2022’ye kaldı demiştik. Ancak çok sağlam bir kaynağa göre telefon 2022’de de karşımıza çıkmayacak. Hatta telefon hiçbir zaman gün yüzü görmeyebilir.

Çünkü gelen bilgilere göre Google Pixel Fold olarak geçen modeli rafa kaldırmış durumda. Bunun nedeni henüz tam olarak bilinmiyor ancak Google’ın cihaz için parça siparişlerini iptal ettiği aktarılıyor.

Google’ın ilk katlanabilir telefonu pazarda yüksek ihtimalle çok ses getirmeyecekti çünkü benzerleri gibi kesinlikle ucuz olmayacaktı. Bu açıdan modelin iptal edilmesi şimdilik çok da kötü görünmüyor.

Katlanabilir telefon pazarı uzunca bir süre Samsung’un hakimiyetinde kalacak gibi duruyor. Fiyatlar ucuzlamadan bu modellerin genel kullanıcı kitlesine yayılması ise maalesef olası değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google katlanabilir telefonun pazarın yazılımsal olarak en iyisi olması bekleniyordu

Çünkü firma kısa süre önce Android 12L sürümünü duyurmuştu. Hatırlamak adına “L” takısını “Large” kelimesinden alan yeni sürüm, direkt olarak büyük ekranlı Android cihazlara odaklanıyor.

Burada öncelik ilk aşamada Android tabletler ve elbette katlanabilir telefonlar oluyor. Artık pazarda birçok katlanabilir telefon yer alıyor, 2021 bitmeden listenin daha da büyümesi bekleniyor.

Büyük ekranlardan daha iyi yararlanması için tasarlanan ve buna uygun arayüz özellikleri bulunan 12L, sürpriz olmayacağı üzere Android 12’yle aynı temeli paylaşıyor ve alt uygulama çubuğu temelinde özellikle çift ekran kullanımını geliştiriyor.

Tam olarak 2022’nin başında kullanıma çıkacağı aktarılan Android 12L, Android tablet ve katlanabilir telefonlar yanında Chromebook’ları da odak noktasına alıyor. İleride daha fazla bilgiyle detaylanması beklenen sürüm, kullanıcılardan olumlu dönüşler almış durumda.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Türkiye ihtimalli Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın