reklamı kapat

POPÜLER

Google

Google imzalı ilk katlanabilir telefon için fiyat iddiası gündemde

Daha önce tarih oldu denilen Google imzalı ilk katlanabilir telefon modeli yolda ve telefon beklendiği gibi ucuz olmayacak.

Bilmeyenler için geçtiğimiz aylarda 2021’de Google imzalı bir katlanabilir telefon çıkmayacak, merak edilen cihaz 2022’ye kaldı bilgisi gündeme gelmişti. Daha sonra ise internet devi Pixel Fold olarak geçen modeli rafa kaldırdı haberi çıktı. Ancak telefon daha önce söylendiği gibi tarih olmadı çünkü son bilgilere göre çalışmalar devam ediyor. Bu açıdan Google’dan 2022’de bir katlanabilir telefon hemen hemen kesin olarak geliyor.

En son Android 12L Beta 2 kayıtlarında görülen telefon, yeni bilgilere göre 1.399 dolarlık bir fiyat etiketiyle pazara çıkarılabilir. Resmi olarak Google Pixel Notepad ismiyle pazar sunulması beklenen telefon, 1.399 dolarlık fiyat ile çok kısıtlı bir kitleye hitap edecek. Modelin olası 1.399 dolarlık fiyatı yüksek ancak rekabet içerisinde kötü de sayılmaz. Çünkü ABD’de Samsung Galaxy Z Fold3 için 1.800 dolarlık bir rakamın verilmesi bekleniyor.

Bazı kaynaklara göre OPPO Find N gibi tek elle kullanıma yönelik olarak geniş ve ufak tasarlanan Google imzalı katlanabilir telefon, Türkiye’de satılmayacak. Google’ın hiçbir donanım ürünü şimdiye kadar olmadığı gibi 2022’de de Türkiye pazarına gelecek gibi görünmüyor. Firma Türkiye pazarını bu konuda es geçiyor.

İlginizi Çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi