reklamı kapat

POPÜLER

Samsung patent

Samsung’dan şimdiye kadar gördüğümüz en garip telefon kılıfı çalışması

Samsung, zaman zaman ilginç patentler ile karşımıza çıkıyor. Şimdi alınan bir patent ise “tamam da neden?” sorusunu birden fazla kez sorduruyor..

Her büyük teknoloji firması gibi Samsung da geleceğe yönelik birçok farklı patent alıyor. Şirketin yeni aldığı ortaya çıkan son patenti ise bir telefon kılıfı. Bu telefon kılıfının en ilginç yanı ise iki tarafında birer kulağın yer alması. Böyle bir tasarım için neden patent aldığı kesinlikle anlaşılamayan şirket, gerçekten çok şaşırtıyor. Direkt olarak 4 Nisan 2019’da başvurusu yapıldığı aktarılan patent, detaylarında bu telefon kılıfı hakkında pek fazla bilgi vermiyor. Patent çizimlerinden sadece kılıfın yatay kullanım için hazırlandığı görülüyor. Ancak böyle bir şeyin kağıt üzerinde dahi düşünülmüş olmasına gerçekten akıl sır ermiyor. Elbette böyle bir ürünün pazara çıkarılması hedeflenmiyor. Ancak yine de bunun Samsung tarafından neden patentlendiği anlaşılamıyor.

Samsung patent
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, sık sık geleceğine yönelik patentler alıyor

Firma bu patentlerin çoğunda sınırları gerçek anlamda zorluyor. Özellikle telefon tarafı ve katlanabilir telefonlar için elinde acayip büyük bir patent kataloğu olan firma, arada sırada bu konuda eğleniyor ve eğlencenin dozunu biraz fazla kaçırıyor gibi görünüyor. Çünkü kulaklı bir telefon kılıfının aklımıza gelen başka bir açıklaması bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir

Oyun dünyasının geleceği böyle olacak