reklamı kapat

POPÜLER

LG katlanabilir akıllı telefon patent

LG’den hayali bile güzel katlanabilir akıllı telefon patenti

Son aylarda Samsung birçok farklı katlanabilir akıllı telefon patenti ile gündeme geliyor. Ancak görünüşe göre bir başka Güney Kore merkezli teknoloji devi LG de boş durmuyor. Şirketin aldığı yeni patent ise oldukça ilginç görünüyor.

Şirketin yeni aldığı patent, beklenen katlanabilir akıllı telefonlar için önemli ipuçları veriyor. Görüldüğü kadarıyla LG, diğer firmalar gibi kitap gibi katlanıp açılabilen bir model planlıyor. Bu da günümüzde hemen herkesin katlanabilir akıllı telefonlardan beklediği tasarımı oluşturuyor. Kapandığı zaman kolaylıkla taşınabilecek bu telefon, açıldığı zaman büyük bir ekran suncak potansiyeli sunuyor. Patent detaylarında çok da ince olmayacağı görülen cihaz, bakıldığı zaman katlama noktasında da bir çıkıntı barındırmıyor. Bu gerçekten eğer yapılabilirse büyük bir gelişme anlamına geliyor. Şirket patentler üzerinde telefonun ön ve arka kameralarını da gösteriyor. Bu konuda alışıldığın dışında bir detay göze çarpmıyor.

LG katlanabilir akıllı telefon patent

LG, katlanabilir akıllı telefon modelleri için kilit isimlerden

Bunu neden diyoruz çünkü katlanabilir akıllı telefonların temelinde esnek OLED ekranlar yer alıyor. Bu ekranların üretiminde ise Samsung ile beraber LG‘nin liderliği bulunuyor. Yani bu telefonları ilk olarak gerçeğe dönüştürecek donanımı elinde tutan firma, aldığı patentler gösteriyor ki bu alana ciddi önem veriyor. Ancak bu modelin yakın zaman gelmesi kesinlikle beklenmiyor. Daha bu yıl çıkaracağı amiral gemisini hazırlayamayan firma, mobil tarafta zor zamanlar yaşıyor.