reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

LG katlanabilir telefon

LG’den sıra dışı katlanabilir telefon geliyor

Samsung ve Huawei gibi şirketlerin katlanabilir telefon modellerini kullanıcılarla buluşturmasının ardından LG de katlanabilir telefonunu tanıtmaya hazırlanıyor.

Advertisement

Asia Times‘ın haberine göre LG, hibrit bir telefon hazırlığı içinde. Bu konuda patent aldığı belirtilen LG’nin hem akıllı telefon hem dizüstü bilgisayar hem de bir tablet olarak kullanılabilen cihaz tasarladığı ifade ediliyor. Kullanıcıların bu sayede tek bir cihaz satın alarak üç cihazın sunduğu deneyimi elde edebileceği dile getiriliyor Teoride, fikir oldukça umut verici görünüyor. Form faktörünün doğru özelliklerle eşleştirilmesi durumunda LG’nin elinde güçlü bir cihaz olacağını söyleyelim.

Paylaşılan patent görsellerine bakıldığında ekran yandan çekilerek uzuyor ve bu sayede kullanıcılar tablet deneyimi yaşabiliyor. Bükülme işlemi yapıldığında ise cihaz dizüstü bilgisayar olarak da kullanılabiliyor. LG, katlanabilir telefonuyla ilgili patent alsa da bu cihazın satışa sunulup sunulmayacağı belirsizliğini koruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG imzalı katlanabilir telefon ne zaman piyasaya sunulacak?

Son yıllarda katlanabilir telefon modelleriyle ilgili çok sayıda patent başvurusunda bulunan LG’nin henüz bu patentlerden birini seçmiş değil. LG’ye yakın kaynaklar bu hibrit cihazın dizüstü bilgisayar deneyimini opsiyonel olarak sunulacak klavyeyle sağlanacağını söylüyor. Henüz cihazın çıkış tarihiyle ilgili bir bilgi ise bulunmuyor. Telefonla ilgili yeni gelişmeler öğrendiğimizde sizlerle bu bilgiyi paylaşacağız. Siz katlanabilir telefonların geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

İlginizi çekebilir

Huawei FreeBuds 3’ü tanıtan video