reklamı kapat

POPÜLER

LG katlanabilir telefon Huawei Mate X

LG’den Huawei Mate X benzeri katlanabilir telefon

Akıllı telefon tarafının geri planda kalan isimlerinden LG, geleceği için çalışmaya devam ediyor. Burada karşımıza bu sefer Huawei Mate X benzeri katlanabilir telefon çıkıyor.

Katlanabilir telefon Huawei Mate X, geçtiğimiz haftalarda gündemde Çin pazarında ulaştığı yüksek satış rakamlarıyla gündeme gelmişti. Modeli şimdi karşımıza çıkaran ise LG tarafından alınan bir patent oldu. Sayfada görebileceğiniz firmanın patentini aldığı yeni telefonu, direkt olarak Mate X’i akıllara getiriyor. Geriye doğru katlanan bir ekrana sahip olan telefon, sol kısmında dörtlü kamera taşıyor. Sol kısım haricinde çok ince çerçevelere sahip olan model, Mate X’ten biraz daha kalın görünüyor. Bu patenti nasıl kayıtladığı tam olarak anlaşılamayan firma, biliyorsunuz daha önce de birçok katlanabilir telefon için patent başvurusunda bulunmuştu. Bu açıdan firmanın ilk modelini artık 2020 içerisinde çıkarması bekleniyor.

LG katlanabilir telefon Huawei Mate X

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate X hangi teknik detaylara sahipti?

Toplam 4.500 mAh pil üzerine kurulan cihaz, bünyesinde Çin merkezli BOE tarafından üretilen 8 inç 2480×2200 piksel bir esnek OLED ekran barındırıyor. Kutusundan Android 10 ile çıkacak denilen telefonda, 55W hızlı şarj sistemi de yer alıyor. Cihaz 6 GB RAM + 128 GB depolama, 8 GB RAM + 256 GB depolama ve 12 GB RAM + 512 GB depolama seçeneklerine sahip. Kamera tarafına baktığımız zaman ise modelin arkasında 40 megapiksel + 16 megapiksel + 8 megapiksel + ToF dahil dörtlü kamera kurulumu bizleri karşılıyor.

İlgili Video

Normal Mate X’in kutu açma videosu