reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir telefon Huawei Mate X

Katlanabilir telefon Huawei Mate X çalışırken görüntülendi [Video]

Resmi olarak kısa süre içerisinde karşımıza çıkacak katlanabilir telefon Huawei Mate X, çalışırken görüntülendi. İşte modelin tasarımını gözler önüne seren o video.

Huawei katlanabilir telefon modeli Mate X, hatırlarsınız geçtiğimiz gün sızdırılan bir görsel ile tasarımsal olarak karşımıza çıkmıştı. Bugün ise modelin kapalı kapılar ardında çekilen bir videosu sızdırıldı. Resmi olarak önümüzdeki saatlerde lanse edilmesi beklenen telefon, yukarıdaki videoda görebileceğiniz üzere oldukça etkileyici görünüyor. Rakip Samsung Galaxy Fold’a nazaran çok daha ince olan telefon, içe değil dışa ve geriye doğru katlanan bir ekran üzerine kuruluyor. Kamera birimleri yan tarafındaki bölümde yer alan telefon, oldukça büyük görünüyor. Kapalı halinde iki ekranlı bir telefon gibi görev yapan model, tablet formunu her zaman taşınabilir yapıda karşımıza getiriyor. Bunun en iyi yapan model olacak gibi görünen Huawei katlanabilir telefon modeli Mate X, bünyesinde 8,05 inç BOE üretimi esnek ekran barındırıyor. Balong 5000 adı verilen 5G modem ile 5G bağlantı desteğine sahip olacak katlanabilir akıllı telefon Huawei Mate X, katlanabilir yapıya özel bir EMUI arayüz kullanıyor deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Huawei Mate X hakkında diğer bilgiler şöyle

M-Pen stylus kalem ile beraber geleceği söylenen modelden, bu yıl 200 bin adet üretileceği belirtiliyor. Gücünü Kirin 980 işlemci ile 10 GB RAM‘den alacağı söylenen telefonun, fiyatı ise 1.400 dolardan daha yukarıda olacak tahminleri yapılıyor. Karşılaştırmak adına rakip model Galaxy Fold 1.980 dolara satılıyor.