reklamı kapat

POPÜLER

katlanabilir telefon Huawei Mate X

Katlanabilir telefon Huawei Mate X’in etkileyici oyun deneyimini gösteren video [İzle]

Katlanabilir telefon Huawei Mate X, gündemden düşmüyor. Fiyatı ve tasarımıyla nefes kesen model, güzel de bir oyun deneyimi sunuyor.

Tam 2.600 dolar fiyat etiketi bulunan katlanabilir telefon Huawei Mate X, genel olarak rakip Galaxy Fold‘a nazaran daha çok beğeniliyor. Oldukça ince tasarlanan ve esnek OLED ekranı geriye doğru katlanan model, kapalı halinde çift ekranlı bir model gibi görev yapıyor. Yukarıdaki videoda izleyebileceğiniz üzere telefonda özellikle ekran açıkken oldukça büyük bir oyun alanı elde ediliyor. Destekli oyunların hem kapalı hem de açık halde sorunsuz olarak çalışacağı söylenirken, videoda iki mod arasındaki geçiş de karşımıza çıkıyor. Bu oyun kapanmadan yapılan geçişin sadece destekli oyunlarda çalışacağı tahmin ediliyor. Bu hızlı geçişin uygulamalar da hızlı şekilde gerçekleşeceği biliniyor.

katlanabilir telefon Huawei Mate X

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Huawei Mate X teknik detayları

Huawei Mate X gücünü 7 nm üretim sürecinden çıkan Kirin 980 işlemciden alıyor. Firmanın kendi geliştirdiği Balong 5000 modem birimi sayesinde 5G desteğini taşıyan model, iki parça halinde 4.500 mAh kapasitesinde pil üzerine kuruluyor. Modelde temel olarak 8 inç boyutunda tek bir esnek OLED ekran yer alıyor. Kapatıldığı zaman bu ekran önde 6,6 inç 2480×1148 piksel, arkada ise 6,38 inç 2480×829 piksel ekran alanı sunuyor. Bu açıdan şaşırtan telefon, yan tarafında Leica imzalı üçlü kamera sistemi taşıyor.

Modelin resmi tanıtım videosu