reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate X

Huawei Mate X kutusundan çıktı, ilginç bir detay göründü [Video]

Katlanabilir telefon Huawei Mate X, biliyorsunuz çok yakında satışa çıkıyor. İşte bu dikkat çeken modelin son hali kutusundan çıkarıldı.

2.600 dolarlık katlanabilir telefon Huawei Mate X, kısa süre önce öğrendiğimiz kadarıyla artık kesin olarak ay sonunda satışa çıkıyor. İlk olarak Çin’de satılacağı gelen bilgiler arasında yer alan telefon, biliyorsunuz orijinal sürümden biraz daha farklı geliyor. Samsung Galaxy Fold’un başına gelen ekran sorunu nedeniyle tasarımı güncellenen ve daha sağlam hale getirilen Mate X, yukarıdaki kutu açma videosunda göründüğü kadarıyla artık bünyesinde özel bir buton taşıyor. Bu buton telefon katlandığı zaman yeniden açılmak için kullanılıyor. Videoda aynı zamanda model için tasarlanan ve gözlükler için verilenleri akıllara getiren bir taşıma kılıfı da karşımıza çıkıyor. Bu arada modelde tasarım yanında önemli bir teknik değişiklik de yer alıyor. Katlanabilir amiral gemisi başta Kirin 980 ile tanıtılmasına rağmen yeni nesil Kirin 990 ile yolda bulunuyor. Hatta burada direkt olarak Kirin 990 5G‘nin kullanılacağı söyleniyor. Modelin Android lisansı ise çok yüksek ihtimalle bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Huawei Mate X için diğer detaylar değişmedi

Toplam 4.500 mAh pil üzerine kurulan cihaz, bünyesinde 8 inç 2480×2200 piksel bir esnek OLED ekran barındırıyor. Kutusundan artık Android Pie değil Android 10 ile çıkacak denilen telefonda, 55W hızlı şarj sistemi de yer alıyor. Cihaz 6 GB RAM + 128 GB depolama, 8 GB RAM + 256 GB depolama ve 12 GB RAM + 512 GB depolama seçeneklerine sahip. Dikkat çeken telefonun, P30 serisinde de kullanılan üçlü kamera sistemiyle karşımıza çıkacağı aktarılıyor. Daha önce modelin arkasında 40 megapiksel + 16 megapiksel + 8 megapiksel + ToF dahil dörtlü kamera kurulumu bulunuyordu.