reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Huawei Mate X katlanabilir telefon

Huawei Mate X hakkında ortaya çıkan kötü gelişme

Katlanabilir telefon Huawei Mate X merakla bekleniyor. Ancak bu bekleyiş biraz daha uzayabilir deniyor. Model için kötü bir haber var.

Katlanabilir telefon Huawei Mate X, Samsung Galaxy Fold gibi ekran sorunu yaşamasın diye çok uzun zamandır satışa çıkmadı. Bu durumun en azından Çin için 15 Kasım tarihinde değişeceği iddia ediliyordu. Ancak telefon bir kez daha ertelenebilir deniyor. Bu erteleme kararının arkasındaki neden bilinmiyor. Bu konuda hakkında firmanın da resmi bir açıklaması bulunmuyor. Ancak biliyorsunuz bu tarz söylentiler genelde doğru çıkıyor. İlk tanıtımının üstünden geçen uzun sürede tasarımı yenilenen ve çok daha güçlü hale getirildiği aktarılan telefon, yine de tam olarak çıkışa hazır değil gibi duruyor. Bu da bekleyenler için üzücü görünüyor. Yüksek fiyatı nedeniyle herkese hitap etmeyen akıllı telefon, uzun süre önce kayıtlandığı için Android lisansına sahip olacak deniyor. Ancak bu konuda da kesin bilgiler bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate X teknik olarak şu detaylara sahip

Toplam 4.500 mAh pil üzerine kurulan cihaz, bünyesinde Çin merkezli BOE tarafından üretilen 8 inç 2480×2200 piksel bir esnek OLED ekran barındırıyor. Kutusundan Android 10 ile çıkacak denilen telefonda, 55W hızlı şarj sistemi de yer alıyor. Cihaz 6 GB RAM + 128 GB depolama, 8 GB RAM + 256 GB depolama ve 12 GB RAM + 512 GB depolama seçeneklerine sahip. Kamera tarafına baktığımız zaman ise modelin arkasında 40 megapiksel + 16 megapiksel + 8 megapiksel + ToF dahil dörtlü kamera kurulumu bizleri karşılıyor.

Bu arada biliyorsunuz katlanabilir telefonun bir de Mate Xs versiyonu bulunuyor. 2020’de gelecek telefonun, gücünü normal Mate X’ten farklı olarak Kirin 980 değil Kirin 990 5G işlemciden alacağı aktarılıyor. Tasarımı dahi diğer tüm detayları Mate X ile aynı olan telefon, 5G modem entegre Kirin 990 5G ile hem daha güçlü bir seçenek oluşturuyor hem de Kirin 980 gibi ayrı Balong 5000 5G modem ihtiyaç duymuyor.

İlgili Video

Normal Mate X’in kutu açma videosu