reklamı kapat

POPÜLER

Mitsubishi Xpander

7 kişilik yolcu kapasitesi sunuyor; Mitsubishi Xpander Cross

Asya pazarındaki önemli modellerden birisi olmaya aday olan Mitsubishi Xpander Cross, aile modelini SUV ile birleştiriyor.

Geçtiğimiz hafta içerisinde yeni nesil Mirage ve Attrage paylaşımlarıyla gündeme gelen Mitsubishi, pazarlarda elini güçlendirme hamlelerine devam ediyor. Baştan yarattığı tasarım yüzünü tüm modellerine şu ana kadar başarılı şekilde uyarlamayı başaran marka, elindeki modelleri geliştirme gibi işlevsel hamleleri de atlamamayı tercih ediyor. Halihazırda Endonezya başta olmak üzere pek çok Asya ülkesinde satışta olan MPV modelini de artık bu geliştirme sürecine dahil edebiliriz. Resmi detaylarıyla bugün karşımıza çıkan Mitsubishi Xpander Cross, standart versiyon üzerine eklenen Crossover dinamikleriyle özellikle görünüm olarak çok daha tatmin edici bir kimliğe bürünmüş durumda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mitsubishi Xpander Cross teknik özellikleri

Cross rozetiyle aileye eklenen versiyonda arazi dinamiklerinin vurgulanması adına gövde üzerine dahil edilen temel bileşenler dikkat çekiyor. Tampon eklemeleri, plastik dodikler, tavan rayları ve marşpiyel gibi paneller üzerine oluşturulan farklılık noktaları altyapıda da hissedilir derecede. Yükseklik değeri 20 milimetre artırılan Xpander, genişlik bazında da standart versiyondan 50 milimetre daha ileride. Standart olarak 17 inçlik özel tasarım jant seti ve versiyona özel yeni renk seçenekleri de yine kullanıcı deneyiminde fark yaratacağını düşündüğümüz özellikler arasında yer alıyor. Kaputunun altında 105 beygir güç üreten 1,5 litrelik atmosferik motorla gelen modeli manuel veya otomatik seçeneklerle tercih etmek mümkün olacak. Xpander Cross’un üretimi Endonezya’da yer alan tesislerde gerçekleştirilecek.

İlginizi çekebilir

2020 Pajero Sport