reklamı kapat

POPÜLER

Kawasaki imzalı ilk elektrikli motosiklet
Kawasaki imzalı ilk elektrikli motosiklet

Kawasaki elektrikli motosiklet hayal kırıklığı yarattı

Elektrikli motosiklet dünyasına motosiklet efsanesi Kawasaki de dahil olmak istiyor. Ancak firmanın ilk modeli beklendiği gibi çıkmadı.

Kawasaki, çok uzun zamandır bir elektrikli motosiklet geliştiriyor. Daha önce prototip versiyonu için bir duyuru yapılan model, bunun üstünden uzun süre geçmiş olmasına rağmen halen prototip aşamasından çıkabilmiş değil. Ancak 2019 Milan Motorcycle Show kapsamında yapılan resmi bir açıklama, modelin bu şekilde üretime girmesinin birçok kişi için pek de bir anlam ifade etmeyeceğini gösteriyor. Çünkü Ninja 650 gövdesi üzerine kurulan modelin sadece 10 kW / 13 beygir (Maksimum 20 kW / 27 beygir) güç üreteceği aktarılıyor. Menzilinin ise 100 km olacağı aktarılan Kawasaki imzalı ilk elektrikli motosiklet, bu teknik değerler ile hayal kırıklığı yaratıyor. Toplam ağırlığının 219 kg olacağı da resmi olarak paylaşılan detaylar arasında yer alan model, çok güçlü bir “yarış motosikleti” bekleyenleri fazlasıyla üzüyor.

Kawasaki imzalı ilk elektrikli motosiklet

Modelin tasarımı net olarak gösterilmiyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kawasaki imzalı ilk elektrikli motosiklet için beklenti çok yüksekti

Bu yüzden de açıklanan değerler birçok kişiyi oldukça şaşırtmış durumda. Ancak modelin halen prototip aşamasından çıkmadığını tekrardan hatırlatalım. Yani modelin üretime sokulacak hali “ihtimaller düşük olmasına rağmen” çok daha güçlü ve performanslı çıkabilir. Elektrikli motosiklet alanında adı fazla duyulmamış birçok firma harikalar yaratırken, burada Kawasaki‘nin de sınırlarını zorlaması ve mütevazi davranmaması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni elektrikli scooter modellerinden