reklamı kapat

POPÜLER

Kawasaki, hibrit motosiklet

İlk Kawasaki elektrikli motosiklet çok yakında; işte ortaya çıkanlar

Elektrikli motosiklet dünyasında motosiklet efsanesi Kawasaki, geleceği alanına giriş yapmak için artık gün sayıyor olabilir.

Kawasaki, çok uzun zamandır bir elektrikli motosiklet geliştiriyor. 2019 Milan Motorcycle Show kapsamında yapılan resmî açıklamada Ninja 650 gövdesi üzerine kurulan bir elektrikli modelin 10 kW / 13 beygir (Maksimum 20 kW / 27 beygir) güç üreteceği aktarılmış, menzilin ise 100 km olacağı söylenmişti.

Bu değerler fanları çok memnun etmemiş, ondan sonra da Kawasaki’nin elektriklisi çok fazla gündeme gelmemişti. Ancak model çıkışa hazır gibi görünüyor. Kaynaklara göre firma ilk elektrikli motosiklet modelini önümüzdeki hafta resmi olarak görücüye çıkaracak.

Firmanın önümüzdeki hafta toplam üç farklı motosiklet tanıtacağı, bunlardan birisinin uzun zamandır beklenen elektrikli seçenek olacağı gelen bilgiler arasında. Bu duyuruların tam olarak EICMA Milan Motorcycle Show kapsamında yapılacağı da aktarılıyor.

Kawasaki, hatırlarsınız geçtiğimiz aylarda gelişmiş ülkelerde 2035 itibarıyla sadece elektrikli motosiklet satışı yapacağını da açıklamıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kawasaki daha önce hibrit bir motosiklet ile ses getirmişti

Firma bu model özel aynı hibrit otomobiller gibi düşünüyor. Hibrit otomobiller içten yanmalı motor ile elektrik altyapısını bir araya getiriyor. Kawasaki de geliştirilen prototip motosiklet modelinde bunu yapıyordu.

Daha önce aşağıdaki video ile gösterilen prototip motosiklet, hem bir içten yanmalı motora sahip hem de bünyesinde elektrik motoru ile pil paketi taşıyordu.

Kawasaki geliştirdiği hibrit motosiklet hakkında çok fazla bilgi vermiyor. Ancak hibrit yapı sayesinde modelin uzun yolda içten yanmalı motoru, şehir içinde elektrik motorunu, virajlı yollarda ise hem içten yanmalı motoru hem de elektrikli motoru bir arada kullanacağı aktarılıyor.