reklamı kapat

POPÜLER

Kawasaki, hibrit motosiklet

Kawasaki, hibrit motosiklet modeli geliştiriyor [Video]

Elektrikli motosiklet dünyasına motosiklet efsanesi Kawasaki de dahil olmak istiyor. Ancak firma başka planlar da yapıyor.

Kawasaki, bilenler olacaktır çok ama çok uzun zamandır bir elektrikli motosiklet geliştiriyor. 2019 Milan Motorcycle Show kapsamında yapılan resmi bir açıklamada Ninja 650 gövdesi üzerine kurulan modelin sadece 10 kW / 13 beygir (Maksimum 20 kW / 27 beygir) güç üreteceği aktarılmış, menzilin ise 100 km olacağı söylenmişti. Bu değerler fanları çok memnun etmemiş, ondan sonra da Kawasaki’nin elektriklisi çok da fazla gündeme gelmemişti. Ancak yukarıda da dediğimiz gibi firma başka planlar da yapıyor. Bunlardan birisi de hibrit motosiklet sistemi oluyor. Firma burada aynı hibrit otomobiller gibi düşünüyor. Biliyorsunuz hibrit otomobiller içten yanmalı motor ile elektrik altyapısını bir araya getiriyor. Kawasaki de yukarıdaki videoda gösterdiği motosiklet modelinde bunu yapıyor. Bu gösterilen prototip motosiklet hem bir içten yanmalı motora sahip hem de bünyesinde elektrik motoru ile pil paketi taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kawasaki imzalı hibrit motosiklet ses getirmeyi başardı

Firmanın bir motosikleti çok ağır yapmadan hibrit hale nasıl getirdiği oldukça merak ediliyor. Aynı zamanda hibrit yapının böyle sınırlı gövdede nasıl kurulduğu da merak konusu. Bunları diyoruz çünkü henüz Kawasaki geliştirdiği hibrit motosiklet hakkında çok fazla bilgi vermiyor. Ancak hibrit yapı sayesinde modelin uzun yolda içten yanmalı motoru, şehir içinde elektrik motorunu, virajlı yollarda ise hem içten yanmalı motoru hem de elektrikli motoru bir arada kullanacağı aktarılıyor. Bu çiftli yapı da gerçekten dikkat çekiyor ve faydalı görünüyor. Bu motosikletin yüksek performansı ve daha düşük yakıt sarfiyatı ile bir araya getireceği açık şekilde görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da ilginç elektrikli scooter modellerinden birisi