reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate X2

Katlanabilir telefon Huawei Mate X2 için netleşen rakam: “120”

Katlanabilir telefon Huawei Mate X, 2020’de söylendiği kadarıyla ikinci modele kavuşacak. Olası adıyla Huawei Mate X2 önemli bir detay taşıyor.

Katlanabilir telefon Huawei Mate X ve daha sonra çıkan Mate XS, dikkat çeken modeller oldu. Ancak Huawei esas gerçek ikinci katlanabilir modeli üzerinde de aktif olarak çalışıyor. Ekran ve ekran teknolojileri konusunda sağlam kaynaklardan Ross Young’un paylaşımına göreyse Huawei Mate X2 modeli 120 Hz yenileme hızına sahip bir katlanabilir esnek ekran ile yolda bulunuyor. Bu da elbette çok güzel görünüyor. Hep söylediğimiz gibi 120 Hz ekranlar 60 Hz ekranlara oranla çok daha yüksek bir akıcılık getiriyor. Geçtiğimiz aylarda alınan bir patente göre ilk sürüm ile benzer yapıda olan ancak biraz daha yuvarlak hatlara sahip olan Mate X2, çok olası olmasa da gövdeye entegre stylus kalem ile gelebilir deniyor. Kameraların yer aldığı yan bölümünde bir ekran taşıyacağı da tahmin edilen cihaz, şimdilik güzel olacak izlenimi oluşturuyor. Modelin fiyat konusunda ise yine çok kısıtlı bir kitleye hitap edeceği aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate X2 teknik olarak neler sunacak?

Bu konuda henüz çok net bilgiler yok. Ancak telefonun gücünü 5 nm üretim sürecinden çıkacak ve çok güçlü olarak Kirin 1000 işlemciden alacağı tahmin ediliyor. Bu işlemcinin yeni katlanabilir modelden önce Huawei Mate 40 ailesinde kendisine yer bulacağı aktarılıyor. Yeni aile için de heyecan artıyor. Firmanın yeni modellerinde de Google servisleri yer almıyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlgili Video

WhatsApp için yakında kullanıma çıkacak yeni özellikler