reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate X2

Olası Huawei Mate X2 tasarımı için hazırlanan özel video [İzle]

Katlanabilir telefon Huawei Mate X2 için yeni bir konsept tasarım hazırlanmış durumda. Bu tasarım oldukça gerçekçi görünüyor.

Ekran ve ekran teknolojileri konusunda sağlam kaynaklardan Ross Young, hatırlarsınız geçtiğimiz ay yaptığı paylaşımda Huawei Mate X2 modelinin Samsung Galaxy Z Fold 2 benzeri bir gövde yapısını benimsediğini aktarmıştı. Bünyesindeki yüksek ihtimalle 120 Hz esnek ekranı Samsung ya da BOE‘den gelecek denilen telefon, LetsGoDigital tarafından hazırlanan bir konsept ile karşımızda. Concept Creator ortaklığında hazırlanan bu konsept, modelin bu tasarımla gelmesi halinde çok dikkat çekebileceğini gözler önüne seriyor. Burada baktığımız zaman dış ekranı çok büyük bir katlanabilir görünüyor. Bu ekranda entegre çiftli selfie kamerası yer alırken, modelin içnide içinde bir çentik ya da ekran deliği kullanılmıyor. Arkasında birisi periskop olmak üzere dörtlü kamera sistemi yer alan konsept, sıfır menteşe aralığı ile dikkat çekiyor ve parmak izi sensörünü yanında taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate X2 teknik olarak neler sunacak?

Bu konuda halen net bilgiler elimizde bulunmuyor. Ancak telefonun gücünü 5 nm üretim sürecinden çıkacak ve çok güçlü olarak Kirin 1000 (İsim Kirin 9000 de olabilir) işlemciden alacağı düşünülmüyor. Bu işlemcinin sadece Huawei Mate 40 ailesinde kendisine yer bulacağı gelen son bilgiler arasında yer alıyor. Bu açıdan yeni katlanabilir içerisinde Kirin değil MediaTek ya da Qualcomm imzalı bir işlemci yer alabilir deniyor. Ancak ambargo durumu nedeniyle bu konuda kesin konuşmak mümkün değil.

İlgili Video

WhatsApp için yakında kullanıma çıkacak yeni özellikler