reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate X2

Huawei Mate X2 tasarımına yönelik iki özel paylaşım

Katlanabilir telefon Huawei Mate X2 merakla bekleniyor. Firmanın aldığı yeni patent ve bundan hazırlanan taslak tasarımı gözler önüne seriyor.

Ekran ve ekran teknolojileri konusunda sağlam kaynaklardan Ross Young, geçtiğimiz ay yaptığı paylaşımda Huawei Mate X2 modelinin Samsung Galaxy Z Fold 2 benzeri bir gövde yapısını benimsediğini aktarmıştı. Bünyesindeki yüksek ihtimalle 120 Hz esnek ekranı Samsung ya da BOE‘den gelecek denilen telefon, LetsGoDigital tarafından bulunan yeni bir patent ile karşımızda. Bu konsept tasarımcı Ben Geskin tarafından görselleştirilen patent, telefonun son tasarımını gözler önüne seriyor olabilir deniyor. Burada baktığımız zaman gerçekten Galaxy Z Fold 2 gibi şık bir telefon karşımıza çıkıyor. Selfie kamerası / kameraları ekrana entegre şekilde dıştaki ekranda olan telefon, bu açıdan içeride tamamen ekrandan oluşan kesintisizi bir deneyim sunacak gibi görünüyor. Modelin arkasında ise birisi periskop olmak üzere beşli kamera sistemi olacak gibi görünüyor. Burada Türkiye’de resmen satılmayan P40 Pro Plus‘tan gelme bir sistem kullanılabilir deniyor.

Huawei Mate X2

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate X2 teknik olarak neler sunacak?

Bu konuda halen maalesef net bilgiler yok. Ancak telefonun gücünü 5 nm üretim sürecinden çıkacak ve çok güçlü olarak Kirin 1000 (İsim Kirin 9000 de olabilir) işlemciden alacağı düşünülmüyor. Bu işlemcinin sadece Huawei Mate 40 ailesinde kendisine yer bulacağı gelen son bilgiler arasında yer alıyor. Bu açıdan yeni katlanabilir içerisinde Kirin değil MediaTek ya da Qualcomm imzalı bir işlemci yer alabilir deniyor. Ancak ambargo durumu nedeniyle bu konuda kesin konuşmak mümkün değil.

İlgili Video

WhatsApp için yakında kullanıma çıkacak yeni özellikler