reklamı kapat

POPÜLER

2021 Porsche Taycan

Porsche Taycan cephesinden inanılmaz başarı; Avrupa’da liderlik!

Ailenin tek elektrikli otomobili konumunda olan Porsche Taycan, satış adetleriyle zirveye oturarak beklentilerin de ötesine geçti.

Otomobil endüstrisi koronavirüs salgınının etkileriyle başa çıkmaya devam ederken, pazarda kartların yeniden dağıtıldığını söylemek mümkün. Belirli bir süre fabrika kapatmak zorunda kalan üreticilerin, satış adetlerinde de hissedilir dalgalanmalara şahit olduk. Geçtiğimiz son birkaç ay ise sürecin tekrar toparlanmasına rakamsal olarak bakabileceğimiz bir periyottu. Bu kapsamda rakamları açıklanan Porsche, kendini oldukça toplamış bir grafik çiziyor. Alman markasının 2020’nin ilk yarısında 2019’un ilk altı ayında sattığından daha fazla 911 modeli sattığını duyurması dikkat çekse de, buradaki asıl başarı hikayesi başka bir üyede. Ailenin elektrikli üyesi Porsche Taycan, Ağustos ayında markasının Avrupa’da en çok satan otomobili haline gelerek tüm dikkatleri üzerine çekiyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Porsche Taycan dışında yükseliş sadece tek isimde görüldü

Açıklanan tablonun detaylarına baktığımızda Avrupa’da geçen ay 1.183 adet Taycan satın alındığını görüyoruz. Bu verilerde zirveye oturan Taycan’ı 1097 adetle 911 izliyor. Rakamlarda en dikkat çeken nokta ise bir dönem markanın en çok ilgi gören isimlerinden olan Panamera’nın 278 adetle son sırada yer alması. Genel kapsamda Panamera satışlarının şaşırtıcı bir şekilde yüzde 71 düşmesi de burada ekstra değerlendirilmesi gereken sonuçlar arasında. Rakamların devamında Cayenne’nin 771, Macan’ın 646, Cayenne Coupe’nin 554 ve 718’in 517 adet sattığını görüyoruz. Listede yükselişte olan tek modelin Cayenne Coupe olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

İlginizi çekebilir

Skoda Laura; markanın yeni dijital asistanıyla tanışın