reklamı kapat

POPÜLER

2021 Porsche Taycan

Porsche Taycan için küresel geri çağırma; kullanıcılar bayilere davet ediliyor

Elektrik pazarının yükselen yıldızı Porsche Taycan, yazılımsal bazda yaşanan güç kaybı sebebiyle yetkili servislere çağırılacak.

Porsche ürün gamında kısa sürede satış adetleriyle üst sıralara tırmanan Taycan, markanın elektrik geleceğine daha umutlu bakmasında da önemli rol üstleniyor. Yeni nesil spor otomobil kullanma deneyiminin adeta tanımı haline gelen Taycan, 800V hızlı şarj mimarisiyle de bugün pazardaki en nitelikli elektrikliler arasında. Gerek marka gerekse kullanıcı tarafında olumlamaların gündemde olduğu Porsche Taycan, aynı zamanda karşılaşılacak problemler için de bir test yatağı niteliğinde. Geçtiğimiz süreçte de yazılımsal bazda güncellemelerle gündeme gelen model için bu kez kullanıcı deneyimini doğrudan etkileyecek bir güç kaybı hatasıyla gündemde.

Porsche Taycan

Porsche Taycan için hata resmi kanat tarafından onaylandı

Ortaya çıkan güç kaybı problemiyle ilgili resmi onaylama da yapan Porsche tarafı kısa süre önce araç sahiplerini ilgilendiren önemli bir açıklama da gerçekleştirdi. Toplamda 43 bin aracı etkileyeceğini gördüğümüz geri çağırma kapsamında araç sahiplerinin en yakın bayileri ziyaret etmesi isteniyor. Porsche’nin hata için bulut tabanlı yazılım güncellemesi yerine teknik kontrol bazında servis ziyaretini şart koşması da altı çizilmesi gereken noktalar arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Porsche tarafında yapılan resmi açıklamanın öne çıkanlarıysa şu şekilde; “Porsche olarak her şeyden önce kullanıcılarımızın güvenliğine önem veriyoruz. Bundan hareketle yaklaşık 43 bin adedi bulacak 2020 ve 2021 model yıllı Taycan ve Taycan Cross Turismo modellerini gözden geçirece ve yazılım güncellemesi yapacağız. Geri çağırmadan etkilenen araçlarımızın ünitelerinde ani güç kaybı ve olası kapanmalar söz konusu. Sorunun çözümü için ihtiyaç duyulan yazılım güncellemesi yetkili noktalarımızda yapılacaktır.

İlginizi çekebilir

Mercedes EQS; elektrikli ailenin amiral gemisiyle tanışın