reklamı kapat

POPÜLER

animasyon

Aynı animasyon, tam 2.400 farklı tarz; karşınızda nefes kesici bir sanat eseri [İzle]

Her sanatçının, dijital sanatlar ile uğraşan her kişinin kendine has bir tarzı bulunuyor. İşte bunu ortaya çıkaran inanılmaz bir animasyon hazırlandı.

Advertisement

Hazırlanan bu animasyon çalışmasının arkasında eski Corridor Digital üyelerinden, VFX sanatçısı Clinton Jones yer alıyor.

Clinton Jones, öne doğru zorlanarak yürüyen bir kişinin olduğu boş bir hareketli animasyon hazırlamış ve bunu herkesin kullanması / özelleştirmesi için yayımlamış.

İşte bu animasyonu tam 2.400 farklı sanatçı kullanmış ve sonuçta ortaya neredeyse 3 saatlik çok özel bir video çıkmış. Jones tarafından hazırlanan temel üzerine herkes kendi dokuşunu ve hayal gücünü katmış.

Direkt olarak yukarıda izleyebileceğiniz çalışma, insanı diğer tüm canlılardan ayıran en büyük özelliği ortaya koyması açısından harika bir örnek oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hazırlanan bu animasyon baştan sona bir sanat eseri

İnsan yaratıcılığının sınırları olmadığını bir kez daha gösteren çalışma, aslında daha da uzun olacakmış ancak gelen bazı videolarda teknik sorunlar çıktığı için elenmek zorunda kalınmış.

“Alternate Realities”  yani “Alternatif Gerçekler” projesinin bir parçası olarak hayat bulan bu çalışma ve video, söylendiği kadarıyla tam 18 yıllık bir çalışmanın sonucu durumunda yer alıyor.

Bu açıdan daha da etkileyici hale gelen çalışmanın ilk örneğini ise sürpriz olmayacağı üzere Clinton Jones hazırlamış. Videonun içerisinde çalışmayı gönderen her kişinin isimlerine de tek tek yer verilmiş.