reklamı kapat

POPÜLER

The Simpsons

The Simpsons kırılması neredeyse imkansız bir rekora imza attı [Video]

Animasyon komedi dizileri denildiğinde akla gelen ilk alternatif olan The Simpsons geçtiğimiz günlerde önemli bir rekorla karşımıza çıktı. Üstelik bu rekoru başka bir yapımın kırabilmesi neredeyse imkansız…

Eğer dikkat ettiyseniz The Simpsons’tan bahsederken her zaman “en uzun soluklu animasyon dizi” sözlerini kullanıyoruz. Yayın hayatına 17 Aralık 1989‘da başlayan animasyon serinin hala devam ediyor olması bile inanılmaz. Şimdiye kadar yaptığı tahminlerle sayısız kez gündeme gelen, pek çok farklı rekora imza atan ve değindiği konularla dikkat çeken The Simpsons bu kez Amerikan televizyon tarihine adını altın harflerle yazdırmayı başardı.

The Simpsons geçtiğimiz pazar günü 29. sezonun 18. bölümüyle izleyici karşısına çıktı. Forgive and Regret aslında animasyon serinin 636’ıncı bölümüydü. Amerikan televizyonunun en uzun soluklu dizisi olarak anılan Gunsmoke ise tam 635 bölüm boyunca ekrana gelmişti. Forgive and Regret ile birlikte The Simpsons, Amerikan televizyonunda önemli bir rekor kırdı. En çok bölüme sahip televizyon dizisi olarak tarihe geçti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türk televizyonları açısından çok dikkat çekici olmasa da, Amerika’da hem de prime time olarak anılan saatlerde 636 bölüm boyunca devam eden bir dizi olmak gerçekten imkansız. Bu yüzden The Simpsons uzun yıllar boyunca bu rekorun sahibi olacak gibi görünüyor.

Video