reklamı kapat

POPÜLER

Rick and Morty 4. sezon yazarından Star Trek animasyonu

Rick and Morty baş yazarından Star Trek hayranlarına müjde

Rick and Morty 4. sezon bölümlerini heyecanla beklerken dizinin baş yazarı Mike McMahan’ın beklenmedik yepyeni bir projesi açıklandı.

Rick and Morty 4. sezon çalışmaları devam ederken ekibin önemli isimleri yeni projelerle gündemden düşmüyor. Bu isimlerden en popüleri ise dizinin baş yazarlarından Mike McMahan. Eylül başında Rick and Morty’nin yaratıcılarından Justin Roiland ile Solar Opposites isimli yeni bir eğlenceli animasyon diziye imza atacağı açıklanan Mike McMahan, şimdi çok iddialı bir başka proje ile gündemde. Geçtiğimiz haziranda CBS, Star Trek: Discovery’nin baş yapımcısı ve yaratıcılarından Alex Kurtzman ile 5 yıllık bir anlaşmaya vardığını duyurmuştu. Bu anlaşma içinde birden fazla yapım yer alıyordu. Bugün o yapımlardan biri açıklandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rick and Morty yazarından Star Trek animasyonu

Yapılan açıklamaya göre stüdyo Star Trek: Lower Decks isimli yetişkin animasyon dizisi hazırlığında. Projede çalışacak diğer isimse Mike McMahan’dan başkası değil. Star Trek serisini takip eden esaslı hayranlardansanız, Star Trek’in şansının yapım tarihi boyunca pek yaver gitmediğini de biliyorsunuz demektir. Ancak Mike McMahan’ın Rick and Morty’deki başarısı göz önüne alınınca onun işleri değiştirebilecek bir isim olduğunu söyleyebiliriz. Hatta seriye ilgisini kaybeden hayranları dahi bu proje geri döndürebilir.

Serinin adını Star Trek: The Next Generation’ın yedinci sezonundan aldığı kaydediliyor. Hikaye ise Starfleet’in en önemsiz uzay araçlarından birinde çalışan destek ekibine odaklanıyor. 1970’lerden bu yana animasyon yüzü görmeyen seri için yapımın “uzun soluklu bir ilk” olduğunu söyleyebiliriz. İki sezon onayı alan Lower Decks için şimdilik bir yayın tarihi bulunmuyor.

İlginizi çekebilir

Pickle Rick sahnesinin kamera arkası