reklamı kapat

POPÜLER

Netflix dizisi Disenchantment

The Simpsons’ın yaratıcısının yeni Netflix dizisi Disenchantment’tan müjdeli haber

The Simpsons’ın yaratıcısı Matt Groening’in Netflix dizisi Disenchantment için müjdeli haber geldi.

Kısa sürede sevilen Netflix dizisi Disenchantment, ilk 10 bölümünün ardından epey ses getirmişti. Bazı izleyiciler tarafından yavaş bir giriş yaptığı düşünülse de Dreamland’i ve yeni karakterleri hayatımıza sokan dizinin sezon finali asıl heyecanlı maceranın gelecek sezonlara saklandığına işaret ediyordu. Netflix’ten nihayet beklenen duyuru geldi. Dizi 2019’da ilk sezonun kalan bölümlerini yayınlayacak. Bu durumu “ikinci sezon” gibi de adlandırabiliriz. Çünkü gelecek planları da 10’arlı bölümler halinde açıklandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021’e kadar devam

Başta 10 sezon olarak planlanan Disenchantment’ın sadece 2019‘da yayınlanacak olan yeni bölümleri değil bunun üzerine ayrıca 20 ek bölümün daha siparişinin verildiği kaydediliyor. 2020 ve 2021‘de yayınlanacak olan bölümlerle karakterlerimizin macerası da genişleyecek. Böylece tıpkı Rick and Morty hayranları gibi Disenchantment hayranları da rahat bir nefes alabilir.

Diziyi kısaca hatırlatmak gerekirse bu ilgi çekici yetişkin komedisi izleyicileri orta çağa götürüyor. Babası ile ciddi sorunları olan alkolik prenses Bean’in yolu kendi diyarında artık yaşamak istemeyen ve maceraya atılan bir elf olan Elfo ile kesişiyor. Ayrıca yapılan kara büyü yüzünden Bean’le beraber gezen küçük şeytan Luci de hikayede yer alıyor. İlk sezon ağırlıklı olarak karakter tanıtımı ve hikayenin olgunlaşmasını izliyoruz. Bu üçlü çeşitli maceralara atılırken sezon finali ise asıl hikayenin çok başka olduğunu işaret ediyor.

Yeni sezonun net yayın tarihi şimdilik belli değil. İlk sezonu ise buradan izleyebilirsiniz.

İlgili video

Fragman