reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk'ın dişli rakibi Virgin Hyperloop One başkanından beklenmedik istifa açıklaması

Elon Musk’ın dişli rakibinden beklenmedik istifa

Hyperloop (Hız kovanı) projesinde Elon Musk ve Boring Company’nin iddialı rakibi Virgin Hyperloop One, firmanın genel başkanı Richard Branson‘ın istifasını açıkladı.

Elon Musk, dün Los Angeles Hyperloop tünelinin neredeyse tamamlandığını açıklamış ve ücretsiz ilk sürüşün tarihini vermişti. Hal böyle olunca gözler Virgin Hyperloop One’a ve elbette Richard Branson‘a çevrildi. Branson ve Musk arasındaki tatlı rekabet göz önüne alınınca Branson’ın yeni adımı merak ediliyordu. Ancak beklenmedik bir duyuru paylaşıldı. Richard Branson firmanın genel başkanlığından ayrıldığını açıkladı. Bu kararın arkasında Elon Musk veya Boring Company rekabeti yok. Branson sebeplerini açıklasa da, asıl sebep politik gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Branson’un istifasının asıl sebebi

Branson şirketin daha işlerle ilgili bir genel müdürü olması gerektiğini söyleyerek istifasını duyurdu. Genel başkan koltuğunu terk eden Branson’ın istifasının arkasında ise firmanın Suudi Arabistan’la bozulan ilişkileri yatıyor. Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan konsolosluğuna girdikten sonra kaybolduğuna ilişkin ilk haberler geldiğinde Branson olaya ilişkin yeni detaylar gelene dek Suudi Arabistan’la görüşülen 1 milyar dolarlık anlaşmayı askıya aldığını duyurumuştu. Geçtiğimiz hafta bunun üzerine Suudi Arabistan anlaşmayı iptal ettiğini açıkladı. Öldürüldüğü ortaya çkan Cemal Kaşıkçı ile ilgili soruşturma ise hala devam ediyor.

Firmanın Branson yerine kimi getireceği ise şimdiden merak konusu. Branson’ın istifasının firma ile Suudi Arabistan arasındaki ilişkileri düzeltip düzeltmeyeceği de şimdilik bilinmiyor.

İlginizi çekebilir

Ağustos 2017 Hyperloop testi