reklamı kapat

POPÜLER

Richard Branson ve Elon Musk

Elon Musk, uzaya gitmek için Richard Branson’dan bilet aldı

SpaceX’in başındaki ünlü isim Elon Musk, uzaya gitmek için kısa süre önce uzaya giden Richard Branson’dan ve firmasından bilet aldı.

Richard Branson, biliyorsunuz geçtiğimiz hafta sonu yapılan görev kapsamında uzaya ilk defa çıkış yaptı. YouTube üzerinden canlı olarak yayımlanan bu görevde Branson’un sahibi olduğu Virgin Galactic firması önemli bir başarı elde etti.

İşte bunun üzerine Branson’un yanına giden ve onu tebrik eden SpaceX’in sahibi Elon Musk, ortaya çıktığı kadarıyla Virgin Galactic ile uzaya gitmek adına bir bilet de satın aldı.

Musk’ın Virgin Galactic ile ne zaman uzaya gideceği bilinmiyor. Şu an firmanın 600 kişilik bir bekleme listesine sahip olduğu belirtiliyor ve bu açıdan Musk’ın da sıraya girdiği düşünülüyor.

Uzay turizmi konusunda biliyorsunuz milyarder Jeff Bezos da çalışmalar yapıyor. Hatta Bezos tam olarak 20 Temmuz tarihinde kendi uzay şirketi Blue Origin ile uzaya gidiyor. Eğer bir aksilik olmaz ise milyarderler kulübünün uzaya giden ikinci ismi Richard Branson sonrasında Elon Musk değil Jeff Bezos olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk, SpaceX ile yakın dönemde uzaya gitmeyecek

Ancak yakında başkalarını götürecek. Uzaya ilk defa astronot değil sivil taşıyacak ve bu konuda bir ilke imza atacak Elon Musk’ın sahibi olduğu SpaceX, toplam dört kişilik görevi bir sorun olmazsa 2021’in sonunda yapacak.

Bu görevde tam olarak Jared Isaacman, Hayley Arceneaux, Chris Sembroski ve Dr. Sian Proctor uzaya gidecek.

Görevdeki en önemli isim milyarder Jared Isaacman.”Inspiration4” isimli bu tarihi görevi mümkün kılan esas isim olan Isaacman, uzaya dikkat çeken isimler götürecek

Inspiration4 görevinde yer alan 29 yaşındaki Hayley Arceneaux, uzaya çıkan en genç ABD vatandaşı olacak. Chris Sembroski‘nin 41 yaşında bir emekli pilot ve aktif Lockheed Martin çalışanı olduğu aktarılıyor. Dr. Sian Proctor ise 51 yaşında bir pilot, girişimci ve eğitimci olarak tanıtılıyor.

İlginizi Çekebilir

Son dönemde çıkan dikkat çekici elektrikli bisikletlerden