reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Tab Active 2

Samsung Galaxy Tab Active 2 kullanıcılarının dikkatini çekecek haber

Samsung’un 2017 yılının sonlarına doğru tanıttığı tableti Samsung Galaxy Tab Active 2 ile ilgili güzel bir gelişme yaşandı. Zorlu şartlara dayanıklı tablet kullanıcısı iseniz bu haber ilginizi çekecek. Samsung, Galaxy Tab Active 2 için Android 8.1 Oreo güncellemesini dağıtmaya başladı. İlk kez İtalya’da indirmeye sunulan güncellemenin ilerleyen günlerde diğer ülkelerde de indirmeye sunulması bekleniyor.

Pil konusunda iyileştirmeler sağlayan Android 8.1 Oreo, pilin gereksiz yere tüketilmemesi için arka planda çalışan uygulamalarda kısıtlamalar uyguluyor ve bu şekilde pil ömrü uzuyor. Uygulamaların da çok daha hızlı çalıştıran Android Oreo, Google Play Protect isimli yeni özellikle geliyor. Kötü amaçlı uygulamalara son veren özellik makine öğrenme teknolojisinden yararlanıyor. Uygulamaları tarayan Google Play Protect, gördüğü kötü amaçlı uygulamaları telefonunuzdan kaldırmaya yardımcı oluyor.

Google Play Protect kısacası Android’li telefonların çok daha güvenli olmasına olanak tanıyor. Görüntü içinde görüntü (PiP) özelliğinin de yer aldığı Android Oreo’da uygulama rozeti adı verilen bir özellik de yer alıyor. Bu özellik Apple’ın 3D Touch özelliği gibi kullanıcıların uygulamaya basılı tuttuğunda uygulama widget’larına hızlı bir şekilde ulaşmasına imkan tanıyor. 60’tan fazla yeni emoji’nin de olduğu güncellemeyle birlikte Samsung Galaxy Tab Active 2’nin çok daha gelişmiş bir deneyim sunacağını belirtelim.

Zorlu koşulların üstesinden gelen tablet

Galaxy Tab Active 2 hakkındaki tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlgili video