reklamı kapat

POPÜLER

The Simpsons yeni bir rekor kırmaya hazırlanıyor

Televizyon tarihinin en uzun soluklu animasyon dizisi The Simpsons önümüzdeki yıllarda yeni bir rekor daha kıracak.

Matt Groening tarafından yaratılan animasyon dizi Amerika’da ulusal yayın yapan Fox kanalında ekrana geliyor. Homer, Marge, Bart, Lisa ve Maggie‘den oluşan bu aile Springfield kasabasında yaşıyor. Burada işçi sınıfından olan Simpson ailesi üzerinden Amerikan toplumu, kültürü ve insanı koşullar eleştiriliyor. 28 sezondur yayında olan dizide Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Hank Azaria ve Harry Shearer gibi isimler seslendirme yapıyor.

Fox geçtiğimiz günlerde The Simpsons’a iki sezon onayı birden verdiğini açıkladı. Dizi böylece 29 ve 30. sezonları görecek. Toplamda 669 bölüme ulaşacak. Bu da The Simpsons’ın Amerikan televizyonunda en uzun süre yayında kalan dizi olacağı anlamına geliyor. Şimdilik bu rekoru 635 bölümle Gunsmoke elinde tutuyor.

The Simpsons bunca zamandır yayınlanmasına rağmen hala ortalama 7.2 milyon kişi tarafından seyrediliyor. Dizinin önemli bir kilometre taşı olan 600. bölümü 16 Ekim‘de ekrana geldi. 9.9 milyon izleyiciyi ekrana çekmeyi başardı.

İLGİLİ HABERLER