reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Messenger oyun dünyasını kullanıcıların ayağına getiriyor

Keyifli zaman geçirmeyi garantileyen mobil oyunlar şimdi de Facebook Messenger‘a geliyor. Sosyal medya devi keyifli yeni özellikleri önümüzdeki ay duyurmaya hazırlanıyor.

Facebook son günlerde yeni girişimleri ile sıkça gündeme geliyor. Mecra son olarak Gameroom‘u duyurmuş ve PC oyun dünyasına katılmıştı. Şimdi iki kullanıcı arasındaki rekabeti körükleyecek yeni oyunlar Facebook Messenger‘a eklenecek. En çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan Messenger daha önce “gizli” satranç, basketbol ve futbol oyunlarına ev sahipliği yapmıştı. Mecra şimdi de kullanıcıların ilgi gösterdiği bu özelliğe ağırlık verme kararı alındı.

Instant Games (Anlık Oyunlar) olarak adlandırılan bu özellik farklı girişimcilerin desteği ile geliştirilecek. The Information’ın haberine göre Facebook bu konuda resmi duyuruyu önümüzdeki ay yapacak. Bu sayede Facebook Messenger üzerinden sohbet ettiğimiz insanlarla, başka bir uygulamaya gerek kalmadan oyun oynamak mümkün olacak. Böylece günlük hayatımızda gerçekleştirdiğimiz sohbetler daha keyifli bir hale bürünecek.