reklamı kapat

POPÜLER

PAC-MAN’den Space Invaders’a Messenger’da oyun devri başlıyor

Facebook, insanların Messenger’da daha fazla zaman geçirmesi için gelinden geleni yapmaya devam ediyor. Ay başında bir duyuruyla Messenger üzerinden oynanan oyunları tanıtacağını belirttiğimiz Facebook, sonunda beklenen açıklamayı yaptı. PAC-MAN‘den Space Invaders‘a Messenger’a gelen oyunlar belli oldu.

Mesajlaşma platformalarında oyun oynamak hayatımızda bir yenilik değil. Ancak işlerin daha da ilginçleştiği kesin. En azından oyun çeşitliliği açısından. Facebook’un Instant Games özelliği Messenger uygulamasına da yeni bir anlam katıyor. Bulmaca oyunlarından klasiklere kadar geniş bir yelpazede oyun oynama imkanı sunan Messenger aynı zamanda oyun sayısını artıracağını da belirtiyor.

messenger-games
İlk olarak 30 ülkede iOS ve Android cihazlar için dağıtılacak olan güncelleme ile konuşma penceresinde yeni bir sekme beliriyor. Konsol kontrolörü şeklindeki bu sekmeye tıkladığınızda oynamak istediğiniz oyunu seçip karşı tarafa yollayabiliyorsunuz. İşin güzel yani sadece tek bir kişiyle değil aynı anda birden fazla kişiyle oynayabiliyor olmanız. Puan tablosu da oluşturan Messenger, rekabeti her zaman taze tutuyor.

VİDEO

YORUMLAR