reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Messenger WhatsApp

Facebook Messenger’da bir dönem sona erdi

Sosyal medya devi Facebook, popüler mesajlaşma platformu Messenger için önemli bir dönüşüm yaptı. Giriş konusunda bir dönem sona erdi.

Advertisement

Messenger, şimdiye kadar Facebook hesabı olmadan, sadece telefonu numarasıyla kullanılabiliyordu. Bu 2015’ten bu yana sunulan imkan kısa süre önce kapatıldı. Artık bir kişinin Messenger kullanabilmesi için mutlaka Facebook’tan bir hesap alması gerekiyor. Ancak şunu belirtelim. Firmanın başlattığı bu yeni dönem hali hazırda telefon numarasıyla giriş yapan mevcut kullanıcıları etkilemiyor. Yani o kullanıcıların Facebook’tan hesap almasına “henüz” gerek yok. Durum sadece yeni kullanıcıları kapsıyor. Artık net olarak Facebook hesabı olmadan Messenger kullanımı olmayacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook en son kendi işletim sistemiyle gündeme gelmişti

Firma, The Information tarafından verilen bilgiye göre kendi işletim sistemini geliştirmeye başladı. Bu projenin başına Windows NT işletim sistemiyle tanınan tecrübeli isim Mark Lucovsky‘yi koyduğu söylenen firma, süreçte çok ciddi görünüyor. Sosyal medya devi kendi işletim sistemiyle donanım tarafında yazılımsal olarak bağımsız olmak istiyor. Ancak bu sürekli ortaya çıkan veri skandalları hazırlanan işletim sistemi için fazlasıyla korkutuyor. Bu arada geçtiğimiz hafta ayrıca 267 milyon kullanıcının Facebook ID’si, hesaba bağlı telefonu numarası ve tam adı sızdırıldığı da ortaya çıktı. Bir internet sitesinde tam iki hafta boyunca herkese açık kaldığı söylenen bu veri, firmanın 2019 skandalları arasındaki yerini aldı.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un yeni nesil oyun konsolu