reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Messenger için de "Topluluklar" geldi LOG Görsel

Facebook Messenger için de “Topluluklar” özelliği çıktı

Eskisi kadar popüler olmasa da Facebook Messenger için çalışmalar devam ediyor. Örneğin bugün “Topluluklar” özelliği geldi.

Meta çatısı altındaki WhatsApp’tan sonra artık Facebook Messenger içinde de bir “Topluluklar” özelliği yer alıyor. Bu özellik, kuruluşların ya da kişilerin kurduğu özel grupların daha kolay bir şekilde iletişim kurmalarına yardımcı olma amacına sahip. Bugün herkese açılan özellik hakkında firma kendisi şunları aktarıyor: “Ortak ilgi alanlarına sahip insanlarla bağlantı kurmak için Messenger’da özel bir topluluk oluşturabilirsiniz. Bu topluluklar, topluluk yöneticileri tarafından yönetilir. Messenger’daki herkes bu toplulukları bulabilir ve bu topluluklara katılabilir. Topluluklar, Facebook grubu değildir ve Facebook gruplarıyla aynı özelliklere sahip değildir. Messenger’daki topluluklar, daha fazla herkese açık sohbetler için tasarlandığından Messenger’daki kişisel mesajlarınızla aynı gizlilik kurallarına uymazlar, bunun yerine Facebook gruplarıyla ilişkili topluluk sohbetleri gibi benzer gizlilik kurallarına uyarlar. Örneğin, topluluğunuzun mevcut ve gelecekteki tüm üyelerinin sohbet içeriklerini görebileceğini ve Meta’nın Topluluk Standartlarımıza aykırı içerikleri değerlendirdiğini unutmayın.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Messenger için daha önce bir güncelleme ses getirmişti. Messenger’da bir süredir WhatsApp tarafında da olduğu gibi “HD” yani yüksek çözünürlüklü fotoğraflar gönderilebiliyor. Bunun için fotoğraf seçim ekranında “HD” simgesine basmak yeterli oluyor. Kişilerin 100 MB’a kadar büyük dosyaları (Word, PDF, Excel, Zip vb. gibi) gönderebilmesine de imkan tanıyan servis, son güncelleme ile arkadaşlarınız ve ailenizle beraber içerisine fotoğraf ile video ekleyebileceğiniz ortak albümler oluşturmanıza da izin vermeye başlamıştı.

Hepsine ek olarak bir süredir Messenger’da QR kodu kullanarak kişi ekleme de sunuluyor. Bunlardan önce ise Messenger için uçtan uca şifreleme sonrasında mesaj düzenleme özelliği gelmişti. Messenger kullanıcıları bir süredir attıkları bir mesaj üzerinde 15 dakika geçmeden önce düzenleme yapabiliyor. Gelmesi çok uzun süren bu özellik elbette güzel görünüyor, bu sayede ufak hatalar için yeni mesaj atılmasına gerek kalmıyor

Facebook Messenger haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER