reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp, “Topluluklar” altyapısı için çıkışa hazırlanıyor

Pazarın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, ilk defa geçtiğimiz aylarda ses getirdiği özelliği çıkarmaya hazırlanıyor.

WhatsApp, “Topluluklar” isimli yeni özelliğinin kullanıma sunmak adına son aşamaya gelmiş gibi görünüyor. En son beta sürümlerinde özelliği net olarak anlatmaya başlayan şirket, yakında herkes için yeni bir dönem daha başlatacak gibi duruyor. Ortaya çıkanlara göre firma bu özellik ile birden fazla grubu bir araya getirmek istiyor. Süreçte “gruplarınızı bir araya getirin, bu sayede onlara tek bir yerden hızlı şekilde ulaşın” açıklamasını yapan WhatsApp, konuda “herkese tek seferde ulaşın” cümlesini de kuruyor.

Bu özellik ile WhatsApp’ı akışı olan bir sosyal medya ağı haline getirmek amacı bulunan firma, söylendiği kadarıyla yeni altyapıda gruplara oranla daha kontrollü yönetime imkân tanıyacak. Firmanın hazırladığı görsele bakılırsa yönetici ya da yöneticiler, Topluluklar çatısı altındaki tüm gruplara ve üyelere duyurular da gönderebilecek, belirli konularda güncelleme geçebilecek.

Beta sürümlerde artık son testleri yapılan WhatsApp Topluluklar altyapısı, topluluğa katılım için paylaşılabilir bağlantılar / QR kod da üretecek. Hem iOS hem de Android için çıkacak Topluluklar özelliği, WhatsApp’ın 2022’deki yeniliklerinden sadece bir tanesi olacak. Meta çatısı altındaki uygulama için başka birçok test de aktif olarak sürüyor.

WhatsApp

İlginizi Çekebilir: Renault tarafından hazırlanan uçan araç çalışması