reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

WhatsApp LOG Tasarım

WhatsApp, “Topluluklar” özelliği üzerinde çalışmayı sürdürüyor

Pazarın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, uzun zamandır bir “Topluluklar” özelliği geliştiriyor.

WhatsApp, “Topluluklar” isimli yeni özelliğinin kullanıma sunmak adına artık hem iOS hem de Android tarafında son rötuşları yapıyor. Firma bu özellik ile birden fazla grubu bir araya getirmek istiyor. Süreçte “gruplarınızı bir araya getirin, bu sayede onlara tek bir yerden hızlı şekilde ulaşın” açıklamasını yapan WhatsApp, konuda “herkese tek seferde ulaşın” cümlesini de kuruyor. Bu özellik ile WhatsApp’ı akışı olan bir sosyal medya ağı haline getirmek amacı bulunan firma, söylendiği kadarıyla yeni altyapıda gruplara oranla daha kontrollü yönetime imkân tanıyacak. Bu özellik için Android tarafında yukarıda gördüğünüz arayüzü hazırlayan şirket, Topluluklar’ı arayüzün merkezine koymak istiyor. Firma, beta sürümlerde oluşturulan tüm Topluluklar’ı bir arada gözler önüne sereceklerini de belirtiyor. Bu yeni dönem için resmi tarih ise henüz verilmiyor.

Yine WABetainfo tarafından bulunan yeniliklere göre firma “mesaj tepki” sistemine daha fazla “tepki seçeneği” eklemek için çalışıyor. Şirket bu özelliği temelde altı farklı emoji üzerine kurmuştu ancak burada daha fazlası da sunulacak. Bu sayede kişilere daha fazla seçme şansı tanınmış olacak. Buna ek olarak WhatsApp kişilere yakında detaylı bir güvenlik sayfası sunacak. Bu sayede uçtan uca şifreleme konusunda gerekli bilgilendirmeler tek seferde görülebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ayrıca uygulamaya bir dosya paylaşım göstergesi de geliyor. Bu yeni gösterge sayesinde kişiler gönderdikleri dosyanın mevcut internet hızları ile ne kadar sürede karşıya aktarılacağını görebilecek. Burada örneğin “60 saniye kaldı” gibi bilgilendirme yapılacak. Burada zaman yanında yüzde göstergesi de olacak.

WhatsApp hamlesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Huawei’nin dikey katlanabilir telefonu P50 Pocket