reklamı kapat

POPÜLER

Facebook’ta iş ilanları dönemi başlıyor

Sosyal medya devi Facebook her türlü alternatifi bünyesinde barındırma çalışmalarına devam ediyor. Mecra şimdi de gözünü iş ilanlarına dikti. Artık firmalar Facebook üzerinden iş ilanı paylaşabilecek. Böylece Facebook, LinkedIn ile rekabete giriş yapacak.

Bildiğiniz gibi iş hayatı ve sosyal medya denildiğinde akla ilk olarak LinkedIn geliyor. Bu platform hem profesyonel hayatımızdaki çevremizi genişletmemize, hem de iş arayışımızı sonlandırmamıza yardımcı oluyor. Buna rağmen Facebook da uzun zamandır iş ilanı verilebilecek bir mecra olarak görülüyor. Platformda böyle bir özellik olmamasına rağmen firmalar yaptıkları paylaşımlarla çalışan arayabiliyor. Facebook bünyesine katacağı yeni özelliklerle birlikte iş ilanı vermeyi ve başvuru yapmayı kolaylaştıracak.

Neredeyse 2 milyar kullanıcısı olan Facebook verilen ilanın uygun adaylara ulaşması için idela mecra olarak görülüyor. Kullanıma sunulacak yenilikle birlikte firmalar kendi sayfaları üzerinden açık olan pozisyonlara dair bilgileri paylaşabilecek. Firmayı takip eden kullanıcılar da bu bilgiyi ana sayfalarında görecek. Tabii eğer yoğun bir iş arama dönemindeyseniz o zaman iş ilanları bölümüne bakıp alternatifleri değerlendirmek mümkün olacak. Facebook’ta çoktan birçok bilgimiz yer aldığından başvuru formunu doldurmak oldukça kolay olacak. Firma ve potansiyel çalışanlar Facebook Messenger üzerinden görüşme gerçekleştirebilecek.

İş ilanları önümüzdeki haftalarda Amerika ve Kanada için kullanıma sunulacak. Bu yeni özelliğin diğer ülkelerde ne zaman tanıtılacağı ise henüz bilinmiyor.