reklamı kapat

POPÜLER

X Twitter LOG Tasarım

X (Twitter) içinde farklı markalar yüzlerce Türkiye merkezli iş ilanı listeliyor

X (Twitter) içinde farklı markalar yüzlerce Türkiye merkezli iş ilanı listeliyor. İş arayanların ya da iş değiştirmek isteyenlerin göz atmasında fayda var.

X (Twitter), geçtiğimiz yıl sarı onay rozeti almış şirketlerin / kuruluşların profilleri üzerinde iş ilanı yayınlamasına imkan tanıyan sistemi “X Hiring” adı altında beta testlerine açmıştı. Daha sonra genişletilen sistem hakkında firma, “Kritik rolleri şirket profilinde öne çıkar ve alakalı adaylardan oluşan milyonlarca kişiye organik olarak ulaş” açıklamasını yapmıştı. Peki bu sistem günümüzde aktif olarak kullanılıyor mu? Bunun cevabı kesinlikle evet. X hesapları üzerinden çok sayıda kişiye ulaşabilen firmalar, sadece Türkiye için dahi yüzlerce iş ilanı listelemiş durumda. Buradaki sayfada “Turkey” konum araması üzerinden ulaşabileceğiniz çok sayıda iş ilanı bulunuyor, X üzerinde ilan veren firmalar arasında ufak isimler yanında Huawei (Özellikle Huawei’nin çok sayıda ilanı var), Bosch, IBM, Nike ve VISA, Zynga, Tesla gibi devler de yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Platformu için geçtiğimiz günlerde de bir iddia gündeme getirmişti. Buna göre çok yakında akıllı televizyonlar için özel olarak hazırlanan bir X uygulaması kullanıma sunulabilir. YouTube rakibi olacak ve tasarımsal olarak YouTube’un TV uygulamasıyla neredeyse birebir aynı görünecek bilgisi geçilen uygulama, X’te paylaşılan milyonlarca videoyu büyük ekranlara getirecek. Video tarafına büyük önem veren ve oradan yüksek reklam geliri elde edebileceğini iyi bilen Musk, Fortune’a göre canlı yayın platformu Twitch, şifreli mesajlaşma uygulaması Signal ve sosyal medya forumu Reddit‘le de rekabet etmeyi istiyor, X’i her şeyin yapılabildiği bir yer haline getirme hedefini aşırı hızlı olmasa da güçlendirmeye devam ediyor.

Bundan önce ise uzun yazılara odaklanan bir özellik gündeme gelmişti. Kaçıranlar için X platformunda artık bir “Articles” ya da “Makaleler” özelliği de yer alıyor. Premium+ aboneler ve doğrulanmış kuruluşlara açılan özellik, tek seferde 100 bin karakterin üstünde yazılar paylaşılmasına imkan tanıyor ve bunun için ayrı bir arayüzde çok sayıda format seçeneği sunuluyor. Bu uzun yazılar içerisine video, liste ve görseller de eklenebiliyor, makaleler diğer paylaşımlar ile beraber akışa ekleniyor ve elbette tüm detaylar ancak paylaşım açıldığı zaman görülebiliyor. Kitlesini X üzerine oluşturan gazeteciler ya da uzun bazı içerikler hazırlamak isteyenler için harici servislere ya da internet sitelerine olan ihtiyacı bitiren özellik, genel olarak güzel görünüyor.

X haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

İLGİLİ HABERLER