reklamı kapat

POPÜLER

Facebook daha renkli bir hale bürünmeye hazırlanıyor

Facebook kullanıcıların etkileşimini artırmak için çeşitli yenilikler sunmaya devam ediyor. Duyurulan son özellikle birlikte sosyal medya devini rengarenk günler bekliyor.

Facebook son zamanlarda kullanıcılara sunduğu yeniliklerle öne çıkmaya başladı. Mecra son olarak Facebook Messenger‘a yeni bir kamera fonksiyonu eklemiş ve sesli grup sohbetleri özelliğini denemeye başlamıştı. Ancak yakın zamanda karşılaşacağımız yenilikler bunlarla sınırlı olmayacak. Her ne kadar sosyal medyanın geleceği videolar gibi görünse de, Facebook durum paylaşımlarının da modası geçmesin istiyor. Bunun için durum paylaşımını daha fazla tercih edilir hale getirme çalışmaları başladı. İlk olarak TechCrunch‘ın duyurduğu habere göre artık durum paylaşımlarının fonunu istediğimiz renk yapabileceğiz. Facebook bunun için kullanıcılarına farklı renk seçenekleri sunmaya başlayacak. Bu sayede bir süre sonra ana sayfamızın rengarenk olacağını söyleyebiliriz.

facebook1

Facebook’un bu renkli uygulaması önümüzdeki haftalarda Android cihazlara özel olarak başlatılacak. Yani yalnızca Android kullanıcıları farklı renklerde durum güncellemeleri yapabilecek. iOS ve Windows‘tan ise sadece görüntülebilecek.