reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Messenger

Facebook üzerinden sohbette yeni bir devir başlıyor

Söz konusu internet olunca her alanda vazgeçilmez olmak isteyen Facebook masaüstünde kullanıma sunulan yeni özelliğiyle rekabetten geri kalmıyor.

Sosyal medya devi geçtiğimiz günlerde Snapchat‘i andıran yeni özelliğini duyurmuştu. Böylece Facebook Messenger kamerası ile çekilen fotoğraflara filtre eklemek mümkün hale gelmişti. Mecra şimdi de Slack ve Skype‘ın yolundan gidiyor ve sesli grup konuşması özelliğini kullanıma sunuyor.

Geçtiğimiz günlerde önce iş hayatının vazgeçilmezlerinden Slack’e görüntülü grup konuşması eklenmişti. Skype zaten sesli veya görüntülü grup konuşması özelliğini uzunca zamandır bünyesinde barındırıyordu. Yarışa son olarak Facebook katıldı. Mobil uygulamasında bir süredir kullanılabilen sesli grup konuşması özelliği şimdi de masaüstüne getirdi.

Belirtmekte yarar var bu uygulama henüz test aşamasında. Yani şimdilik herkesin kullanımına sunulmadı. Ancak şanslı azınlığın içinde yer alanlar Facebook Messenger’daki toplu konuşmalarında telefon ikonunu görmeye başlayabilir.