reklamı kapat

POPÜLER

Facebook messenger

Messenger için sesli ve görüntülü görüşmede güvenlik artırıldı

Sosyal medya devi Facebook, popüler anlık mesajlaşma servisi Messenger için sesli ve görüntülü görüşmede güvenliği artırdı.

Bugün bir resmi açıklama yapan Facebook, Messenger’daki sesli ve görüntülü sohbetlerin artık uçtan uca şifreleneceğini açıkladı. Bu sayede yapılan görüşmeler şirketin kendisi dahil olmak üzere kimse tarafından görülemeyecek ya da dinlenemeyecek.

Messenger içerisine uçtan uca şifreleme ilk olarak 2016 yılında normal mesajlar için gelmişti. Aynı altyapının sesli ve görüntülü sohbetler için gelmesi ise çok uzun sürdü.

Ancak yine de özellik yakında herkes için aktif edilecek ve bu da genel olarak oldukça sevindiriyor. Güvenlik / gizlilik adına atılan her adım günümüzde büyük önem arz ediyor. Facebook’a göre Messenger üzerinden her gün tam 150 milyon görüntülü görüşme yapılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Messenger hamlesi sevindirirken, kısa süre önce Facebook’a da ilginç bir özellik geldi.

Eski popülerliğinden uzaklaşan Facebook, buna rağmen platformu geliştirmeye devam ediyor. Bu bağlamda geçtiğimiz günlerde gelen yeni özellik, kişilerin farklı konularda arkadaşlarından dua istemesine odaklanıyor.

Şimdilik sadece ABD’de açılan özellik kapsamında kullanıcılar ne için dua istediklerini belirtebiliyor, arkadaşları da “dua ettim” butonuna tıklayarak süreçte etkileşime girebiliyor.

Genel olarak biraz garip gözüken bu özellik, uzun zamandır test ediliyordu ve artık genel olarak kullanıma girmiş durumda. Özelliğin şimdilik sadece gruplar içerisinde çalıştığını belirtmek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan dikkat çeken konsept telefon