reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Messenger

Facebook Messenger için çok faydalı iPhone ve iPad güvenlik özelliği

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger, iOS kullanıcılarını sevindirecek bir güvenlik imkanı getirdi.

iOS için Facebook Messenger uygulamasına beklenen Face ID ve Touch ID desteği sonunda geldi. Uzun süredir test aşamasında olan ve App Lock olarak isimlendirilen bu destek, kişilerin uygulamanın kendisini ve bağlı olarak mesajlarını Face ID ya da Touch ID biyometrik giriş sistemlerinden birisiyle kilitlemesine / korumasına imkan tanıyor. Bu sayede telefonunuzun kilidi açık olsa dahi Messenger’a erişim için yeniden biyometrik tanımlama yapılması gerekiyor. Bu durum genel olarak birçok kişinin hoşuna gidecek gibi görünüyor ve kişisel güvenliği de artırıyor. Burada Face ID ve Touch ID için bazı özelleştirme seçenekleri de var. Örneğin uygulamadan çıkar çıkmaz yeniden girdiğimde biyometrik tanımlama gereksin ya da 1 dakika, 15 dakika ya da 1 saat sonra gereksin gibi bir özelleştirme kullanıcılara sunuluyor. Bu özelliğin önümüzdeki haftalarda Android için de çıkacağı aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En son hatırlarsınız Facebook Messenger Rooms kullanıma açılmıştı

Koronavirüs nedeniyle evinde kalan ve evinden çalışmaya başlayan kişilerin toplu görüntülü görüşme ihtiyacına yönelik olarak hazırlanan Rooms, biliyorsunuz global olarak kullanıma çıktı. Bu özellik bilmeyenler için 50 farklı kişinin aynı anda video sohbet yapabilmesine imkan tanıyor ve hazırlanan gruplara katılım için Facebook hesabına ihtiyaç duymuyor. Bakıldığı zaman çok kullanışlı duran özellik, ufak bir bağlantı üstünden katılım sunuyor ve Zoom gibi uçtan uça şifreleme getirmiyor. Messenger uygulaması üzerinde canlı AR efektleri de getiren Facebook, grubun kontrolünü oluşturan kişiye bırakıyor ve Facebook gruplarında açılan kanallara tüm grup üyeleri görüntülü olarak dahil olabiliyor deniyor.

İlginizi Çekebilir

Logitech’in mutlaka göz atılması gereken yeni kamerası