reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Messenger

Facebook Messenger için kullanıma çıkan ekran paylaşma yeniliği

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger, iOS ve Android tarafında yeni bir özellik daha kazanmış durumda.

Facebook Messenger halen oldukça popüler oranda kullanılıyor. Servisin iOS ve Android uygulamalarına gelen en yeni özellik ise başlıkta da belirttiğimiz gibi ekran paylaşma imkanı oluyor. Bu özellik sayesinde kişiler tekli ya da toplu video görüşmeler sırasında telefon ekranlarını karşı tarafa gösterebiliyor. Yani görüşme sırasında karşıdaki kişi ya da kişilerin sizin telefonda ne yaptığınızı tamamen görebiliyor. Bu da birçok kullanım senaryosu için harika görünüyor. Başkasına ekrandan bir şey göstermeyi inanılmaz kolaylaştıracak özellik, yakında tüm pazarlarda eksiksiz olarak aktif edilecek deniyor. Biliyorsunuz bazı özelliklerin her ülkeye gelmesi “global çıkış yaptık” denmesine rağmen zaman alabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Messenger için güzel bir özellik daha yolda

iOS için Facebook Messenger uygulamasına yakında Face ID ve Touch ID desteği geliyor. Henüz test aşamasında olan bu destek, kişilerin mesajlarını Face ID ya da Touch ID biyometrik giriş sistemlerinden birisiyle kilitlemesine / korumasına imkan tanıyor. Bu sayede telefonunuzun kilidi açık olsa dahi mesajlara erişim için yeniden biyometrik tanımlama yapılması gerekecek. Bu durum genel olarak birçok kişinin hoşuna gidecek gibi görünüyor ve kişisel güvenliği de artırıyor. Burada Face ID ve Touch ID için bazı özelleştirme seçenekleri de var. Örneğin uygulamadan çıkar çıkmaz yeniden girdiğimde biyometrik tanımlama gereksin ya da 1 dakika, 15 dakika ya da 1 saat sonra gereksin gibi bir özelleştirme kullanıcılara sunuluyor.

İlginizi Çekebilir

Logitech’in mutlaka göz atılması gereken yeni kamerası