reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Messenger’a yüz tanımalı fotoğraf paylaşma özelliği

Facebook’un son zamanlarda sosyal medya araçlarına yaptığı yenilikleri takip etmek neredeyse imkansız hale geldi. Özellikle video ve fotoğraf konusunda karşımıza çıkan yeniliklere bir yenisi daha eklendi ve teknoloji devi Photo Magic adlı yeni özelliğini duyurdu.

Messenger uygulamasıyla entegre çalışan özellik, fotoğraf paylaşımını çok daha kolay hale getiriyor. Photo Magic, Facebook’un artık uzman sayıldığı yüz tanıma teknolojisini kullanarak cep telefonunuzdan arkadaşlarınızın da yer aldığı yeni bir fotoğraf çektiğinizde Facebook arkadaşınızı tanıyor ve Messenger üzerinden fotoğrafı o kişiye göndermenizi sağlıyor. Bunun için cep telefonunuzda yer alan tüm fotoğraflar için elbette Facebook’a erişim izni vermeniz gerekiyor. Ancak söz konusu özelliği kullanıp kullanmamak tamamen kullanıcının elinde.

photo magic
Özellikle telefonla çokça fotoğraf çeken biriyseniz ve fotoğrafları arkadaşlarınıza tek tek göndermekten bıktıysanız Photo Magic bu anlamda ideal görünüyor. Bunu sizin yerinize halleden özellik, size bildirim gönderip onayınızı aldıktan sonra fotoğrafları Messenger üzerinden arkadaşlarınıza iletiyor. Şu sıralar test aşamasında olan Photo Magic’in kısa bir süre sonra Android ve iOS cihazlar için kullanıma sunulacak. Özelliğe kavuşmak için yapmanız gereken tek şey telefonunuzdaki Messenger uygulamasını güncellemek.

YORUMLAR