reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Messenger

Facebook Messenger’a 4K fotoğraf dopingi

Facebook Messenger, bugün dikkat çekici bir güncelleme aldı. Bu güncelleme sonrası artık platform içerisindeki fotoğraflar daha net hale geliyor.

Facebook‘un yıllar önce kendisinden bağımsız hale getirdiği Messenger, her ay neredeyse 1.5 milyar insan tarafından kullanılıyor. Bu açıdan büyük bir platform halini alan servis, artık kişilerin 4K çözünürlükte fotoğraf gönderip almasına imkan tanıyor. 4K çözünürlüğe çıkılmasına rağmen fotoğraf gönderim hızlarının değişmeyeceğini belirten şirket, bunu özel optimizasyonlar ile gerçekleştirmiş durumda. 4K çözünürlük ile görüşmelerin daha zengin ve keskin olacağını belirten Facebook, bundan yararlanabilmek için Messenger uygulamasını güncellenmesi gerektiğini belirtiyor. İçerisinde her ay tam 17 milyar fotoğraf paylaşılan servis, artık bu konuda daha güçlü bir noktada bulunuyor.

Facebook Messenger

Facebook Messenger da 4k devrine giriş yaptı

Bu 4K çözünürlük desteğinin tek kötü yanı ise şimdilik sadece belirli bölgelerde aktif edilmiş olması. Hem iOS hem de Android sürümde desteyelenen yeni altyapı, şu an Amerika, Kanada, Fransa, Avustralya, İngiltere, Singapur ve Güney Kore’de kullanılabiliyor. İlerleyen süreçte diğer bölgelere de geleceği belirtilen özellik, akıllı telefon kameralarının durumu düşünüldüğünde oldukça mantıklı görünüyor. Son dönemde gerçekten önemli yenilikler alan Messenger, bazı dayatmalar nedeniyle eleştirilse de popüler oranda kullanılmaya devam ediyor.