reklamı kapat

POPÜLER

Subaru’nun yedi kişilik yeni modeli Ascent’den tanıtım öncesi önemli detaylar

22 Kasım 2017

Önümüzdeki hafta içerisinde Los Angeles’ta sahne alacak olan Subaru Ascent, markanın ürün tarihinde oldukça önemli bir yere konumlanacak.

Subaru’da WRX STi ile ilgili karar aşamaları devam ederken bir yandan da ürün gamına katılacak yeni model Ascent‘in hazırlıkları devam ediyor. Geçtiğimiz yılın Los Angeles Otomobil Fuarı‘nda yedi kişilik ilk SUV konseptiyle devler ligine gireceğinin mesajını veren marka, akabinde New York Otomobil Fuarı‘nda ikinci modeliyle bu mesajı güçlendirmişti. Ascent adıyla karşımıza çıkan bu konsept seri üretime daha yakın bir modelin habercisiydi ve nitekim de öyle oldu. Her yıl olduğu gibi yılın son önemli organizasyonuna ev sahipliği yapacak olan Los Angeles, Ascent’in seri üretime hazır haline de sahne olacak. Subaru bir anlamda yedi kişilik SUV mesajını ilk verdiği yerde aradan geçen bir yılın ardından üretime adım atacağını ilan edecek. 28 Kasım‘da düzenlenecek olan tanıtım öncesiyse her zaman olduğu gibi modelden ipuçları gelmeye başlıyor.

Konsepte sadık tasarım mesajı

Geçtiğimiz günlerde paylaştığı ilk ipucunda çekingen davranan Subaru bu kez Ascent’in üretime hazır versiyonuyla ilgili bizlere daha cesur davranmış. Paylaşılan görselde profilden bizlere bakan Ascent’in ışıklandırma grubu ve yapısıyla büyük oranda konseptiyle benzer olacağını görmek çok da zor değil. Markanın bu alandaki ilk örneklerinden olacak olan aracın konsept halindeki ebatları 5.049 milimetrelik uzunluk, 1.989 milimetrelik genişlik, 1.839 milimetrelik yükseklik ve 2.972 milimetrelik aks mesafesi şeklindeydi. Bu da Subaru deneyimini büyük boyutlarda yaşamak isteyenler için oldukça cazip bir seçenek. Avrupa pazarına sunulup sunulmayacağı henüz netlik kazanmayacan Ascent’in Amerika’da Volkswagen Atlas‘a rakip olacak. Modelle ve Los Angeles Otomobil Fuarı’yla ilgili son gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

YORUMLAR