reklamı kapat

POPÜLER

Resmi duyuru geldi; ilk ipuçları eşliğinde 2019 Subaru Forester için geri sayım başlıyor

New York Otomobil Fuarı kapsamında iki hafta sonra tanıtılacağı resmiyet kazanan 2019 Subaru Forester, geçtiğimiz yılın beğeni kazanan konsept projesinden tasarım detayları ödünç alacak.

Cenevre Otomobil Fuarı’nda VIZIV Tourer konseptini sergileyerek gelecekle ilgili mesajlarını vermeye devam eden Subaru, mart ayı sona ermeden önce gerçek dünya için tamamladığı son hazırlığını da tanıtacak. Resmi kaynakları üzerinden şimdilik tek kare ipucu görseliyle karşımıza çıkan 2019 Subaru Forester, geçtiğimiz yıl tanıtımı gerçekleştirilen yedi kişilik Ascent’in ardından oluşan beklentileri karşılamakla görevli olacak. 1997 yılında başlayan üretim sürecinden bu yana artık büyük bir SUV haline gelen Forester’ı yepyeni bir jenerasyon için hazırlayan markanın, şimdilik verdiği nadide parça ise C formlu LED arka ışıklandırma. Hal böyle olunca da bizlere halihazırda var olan modeller üzerinden harmanlanan ihtimal ve beklentileri bir araya getirmek kalıyor. Tabi ki en azından şimdilik.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Her açıdan yeni bir Forester

Beşinci jenerasyonuyla karşımıza çıkacak olan Forester için şu anda en belirgin noktalardan birisi, markanın Ascent’te de yer verdiği SGP isimli platform üzerine geliştirilmiş olması diyebiliriz. Bununla birlikte aks mesafesi başta olmak üzere ebatsal olarak hatırı sayılır iyileştirmeleri almasını beklediğimiz yeni Forester’ın motor bölümünde dört silindirli boxer motorların devamlılığına ise kesi gözüyle bakılıyor. Hibrit teknolojisiyle ilgili ise henüz ortada bir söylentinin bulunmadığını belirtelim. Dış tasarımı itibarıyla Ascent’te olduğu gibi çok daha kaslı ve hissedilir bir güçlendirme alacak olan modelde elektronik asistanlar konusunda da çok ciddi yenilikler olacak. 28 Mart Çarşamba günü tanıtılacak olan 2019 Subaru Forester ile ilgili gelişmeler ve New York Otomobil Fuarı’ndan son haberleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.