reklamı kapat

POPÜLER

Subaru
Subaru
Subaru

Subaru’nun merakla beklenen sürprizi: VIZIV Tourer Concept

Kısa bir süre önce paylaştığımız haberde Subaru’nun yeni otomobilinin yolda olduğunu sizlerle paylaşmıştık. Şirketin yapmış olduğu açıklamada Subaru VIZIV Concept serisinin Tourer versiyonu duyurulmuştu.

Subaru şimdi de bu modelin detaylarını paylaştı. Şirketin 2013 yılında VIZIV Concept modeliyle başlattığı VIZIV (Vision for Innovation) konsept modelleri, Subaru markasını geleceğe taşıyacak yeni tasarım  anlayışıyla geliyor. Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenen otomobil, Simetrik Sürekli Dört Çeker Sistemi ve Boxer motoru bünyesinde barındırıyor. Gelecekte sürüş destek teknolojilerinin daha yaygın olarak kullanılacağını öngören şirket, yeni nesil “Önleyici Güvenlik Sistemi EyeSight”ı diğer gelişmiş sürüş destek sistemleriyle birleştirerek VIZIV Tourer Concept’e yerleştirdi. Bu yeni teknolojiler sürücünün yorulmadan uzun yol gidebilmesine ve aktif yaşam tarzından maksimum keyif alınmasına yardımcı oluyor.

Otomobilin tasarım özellikleri neler?

Konsept aracın altıgen ızgaradan başlayarak öne eğilimli duruşu ve genişletilmiş çamurlukları, sürüş keyfi ve güvenlik hissini ifade ediyor. Otomobilin arkasında yer alan geniş bagaj alanı VIZIV TOURER’ın fonksiyonelliğini artırıyor.

Gelişmiş sürüş destek teknolojileri

Şirket, 2020 yılının başında sunulması planlanan gelişmiş sürüş destek teknolojilerini VIZIV Tourer Concept’te sunuyor. Subaru, Önleyici Güvenlik Sistemi EyeSight teknolojisinin yanı sıra radar, son derece hassas bir GPS ve navigasyon sistemlerini de geliştirerek kazaları ortadan kaldırmayı hedefliyor.