reklamı kapat

POPÜLER

Renault EZ-GO
Renault EZ-GO
Renault EZ-GO
Renault EZ-GO
Renault EZ-GO

Renault’dan gelecekten fırlamış gibi görünen konsept otomobil

Renault, 8 Mart’ta kapılarını açacak Cenevre Otomobil Fuarı öncesinde tasarımıyla gelecekten fırlamış gibi görünen yeni konsept otomobili EZ-GO’yu tanıttı.

Renault’un yeni otomobili kalabalık şehirlerde ulaşımı kolaylaştıracak yeni bir otonom ve paylaşımlı bir “robot taksi” konsepti olarak karşımıza çıkıyor.Renault, EZ-GO ile paylaşımlı ulaşım sistemine ait gelecek vizyonunu sergiliyor. EZ-GO, insanların sabit veya mobil bir konumdan araç çağırmalarını sağlayan elektrikli, otonom ve paylaşımlı bir “robot taksi” konsepti.  Bu yeni konsept model, otonom sürdürülebilir bireysel ulaşıma yönelik SYMBIOZ’un başarılı lansmanının devamı niteliği taşıyor.

.Bir uygulama üzerinden veya şehir içindeki sabit istasyonlardan çağrılabilen robot araç, tasarımıyla farkını ortaya koyuyor. 4. seviye otonom sürüş becerisine sahip olan EZ-GO, öndeki araçla olan takip mesafesini kontrol etmesinin yanı sıra şeritte kalabiliyor, şerit değiştirebiliyor. Olağanüstü bir durum meydana geldiğinde ise kendi başına veya takip merkezine bağlanarak güvenli bir konuma yönlenebiliyor.

EZ-GO’daki biniş rampası yürüyerek veya tekerlekli sandalyeyle araca binmeyi kolaylaştırıyor.

Renault’dan fütüristik tasarımıyla göze çarpan elektrikli otomobil hakkında açıklama

Kurumsal Tasarım Direktörü Laurens van den Acker: ”Renault EZ-GO’yu şehirler için ikonik bir simge olarak tasarladık. Bu elektrikli, otonom konsept herkes için paylaşımlı ulaşımın pozitif potansiyel etkisinin keşfedilmesini sağlıyor. Görsel çekiciliğinin ve şehir içine entegrasyonunun yanı sıra, daha önce görülmemiş 360 derece açık penceresi sayesinde yolcular rahat bir sürüşün ve şehir manzarasının tadını çıkarabilecekler.” dedi.