reklamı kapat

POPÜLER

Efsanenin “M” yüzü standartları yeniden belirlemek için sahnede: BMW Concept M8 Gran Coupe

Cenevre Otomobil Fuarı’nın otomobili olmaya aday olan BMW Concept M8 Gran Coupe, seri üretime geçiş öncesinde meraklılarının heyecanını tavan yaptıracak.

BMW 8 Serisi‘nin 90’lı yılların ardından sona eren macerası, geçtiğimiz yıl konsept projeyle birlikte görkemli bir şekilde dönüş yaptı. Otomobil dünyasında kendine has bir hayran kitlesi oluşturmuş olan 8 ailesinin seri üretimde yeni bir jenerasyonla dönmesiyse en az ismi kadar gösterişli olmalıydı. İlk aşamada bunu yakalamayı başaran BMW, önümüzdeki yıl için planlanan M8‘in konsept projesiyle yarattığı atmosferi kelimenin tam anlamıyla zirve noktaya çıkartıyor. Görünüşü itibarıyla bu zamana kadar gördüğümüz tüm BMW’lerden daha agresif bir yapıya sahip olan Concept M8 Gran Coupe, eğer hayata geçirildiğinde bu hatlara sadık şekilde karşımıza çıkarsa sokaklara fazlasıyla tat katacak.

Tasarım geleceğinin ilhamı

Meraklıları için sonda söyleyeceğimiz şeyi ilk başta belirterek değerlendirmemize başlayalım. Tıpkı geçtiğimiz yılki standart versiyonda olduğu gibi BMW Concept M8 Gran Coupe’da da herhangi bir teknik detay bulunmuyor. Bu da beygir gücü ve motorlarla ilgili bir süre daha beklememiz gerektiği anlamına geliyor. M departmanının anlamını bizlere çok daha iyi hissettirecek olan M8’in tasarım kısmı ise bizlere önümüzdeki yıllarda BMW modellerinin evrileceği yüzü gösteriyor. Gran Coupe formu sayesinde sedan modelleri aratmayacak aks mesafesine sahip olan konsette yıldız formlu jantları kullanılıyor olması da görünüme çok ciddi katkı sağlıyor. Kullanılan yeşil renk seçeneğiyle birlikte bizleri Need For Speed dünyasına girmiş gibi hissettiren BMW Concept M8 Grand Coupe, seri üretime geçiş sürecinde merakla beklediğimiz otomobillerden birisi olacak.