reklamı kapat

POPÜLER

BMW M8 Competition modifiye

Manhart imzasıyla geldi; Dünyanın en hızlı BMW M8 versiyonuyla tanışın

Geçtiğimiz süreçte de önemli projelerine yer verdiğimiz Manhart, BMW M8 Competition projesiyle son dönemlerin en iddialı işlerinden birisiyle karşımızda.

Yıllar sonra tekrar hayata döndürülmesiyle birlikte otomobil meraklılarınını heyecanlandıran BMW 8 Serisi, tasarım ve sürüş dinamikleriyle kendine has bir çerçeve yaratmayı amaçlı. Süreç içerisinde Convertible da dahil olmak üzere farklı versiyonlara da kavuşan modelin zirve noktası olan M8 de podyumda yüzünü gösterdi. Zirve noktasında Competition paketi bulunan ailenin limitleri ise Manhart dokunuşuyla birlikte daha önce görmediğimiz bir düzeyde seyrediyor. Fabrika çıkış olarak 625 PS güce ve 750 Nm torka sahip olan BMW M8 Competition, yapılan modifikasyonun ardından 823 PS güç ve 1.050 Nm tork seviyesine çıkıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW M8 projesinden detaylar

Kaputunun altında 4,4 litrelik twin-turbo V8 makineyle gelen M8 Competition, rakamsal verilerinde bu ciddi artışı doğrudan performans değerlerine de yansıtıyor. Standart olarak 8 kademeli şanzıman ve dört tekerlekten çekişli altyapıyla gelen otomobilin 0’dan 100’e hızlanma değeri de hissedilir derecede ileriye taşınıyor. Normal standartlarda 3,2 saniye olarak teknik tabloya yansıyan bu rakam Manhart modifikasyonunun yardından 2,6 saniyeye kadar iyileştirilmiş durumda. Bununla birlikte 100 km/s ile 200 km/s arasındaki hızlanma ise 5,7 saniye olarak açıklanıyor. MH8 800 olarak isimlendirin proje 305 km/s olan maksimum hız değeri de bu noktada 311 km/s olarak karşımıza çıkıyor. Bu da dünya üzerinde var olan en hızlı M8 Competition’a baktığımız anlamına geliyor. Performans ile birlikte süspansiyon ve fren sistemlerinde de önemli gelişmeler yer aldığını belirtmeden geçmeyelim.

İlginizi çekebilir

Yenilikleriyle premium sınıfa meydan okuyan Volkswagen Touareg